Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Elbistan Çınar-Der Aylık Seminerleri Devam Ediyor

Elbistan Çınar-Der Aylık Seminerleri Devam Ediyor

0
Elbistan Çınar-Der Aylık Seminerleri Devam Ediyor

Çınar Derneği tarafından düzenlenen aylık eğitim seminerlerinde bu ayın konuğu Prof. Dr. İbrahim Gezer oldu.

Her ay düzenli olarak devam eden Çınar Derneği eğitim seminerlerinde bu ayın konuğu Malatya'dan akademisyen, eğitimci ve bir gönül insanı olan sayın Prof. Dr. İbrahim Gezer hoca oldu.

Salı akşamı dernek mescidinde gerçekleştirilen seminere özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi.

Çınar Der başkanı eğitimci Ömer Yılmaz'ın selamlama konuşması ile başlayan program, Prof. Dr. İbrahim Gezer hocanın "İnsanoğlunun Adalet ve Anlam Arayışı" başlıklı konuşması ile devam etti.

İbrahim Gezer, “Son yüzyılın en önemli ismi kimdir sorusunun ikinci sıralamasında belki birçok isim sayılabilir. Ancak birinci sıradakinin cevabı kesinlikle Mehmet Akif Ersoy'dur.” diyerek ölüm yıldönümü olması sebebi ile Mehmet Akif Ersoy'u anarak sözlerine başladı.

Gezer, konuşmasının devamında “Anlam arayışı nedir? Biz kimiz, sorumluluklarımız nelerdir, hayata bir derinlik katabilir miyiz çabasıdır. Adalet arayışımız: Adalet olmadan hayat ormana dönüşür.” sözlerini dile getirdi.

Ömer bin Abdulaziz (ra.) sözlerinden ve Muaviye ile birlikte oluşan yeni ideolojiden örneklerle konuşmasını sürdüren İbrahim Gezer hoca önemli kitap tavsiyelerinde de bulundu.

Katılımcıların dikkatle dinlediği konuşma karşılıklı söz almalarla devam etti. Program, Prof. Dr. İbrahim Gezer hocanın Çınar Derneği gönüllülerini Malatya Bilsam'a daveti ile sona erdi.