Ana Sayfa Kuruluşlar Ab-ı Hayat Vakfı Elazığlı Gençler ‘Gençlik Buluşması 2016’ Programında Buluştu

Elazığlı Gençler ‘Gençlik Buluşması 2016’ Programında Buluştu

0
Elazığlı Gençler ‘Gençlik Buluşması 2016’ Programında Buluştu

Ab-ı Hayat Vakfı’nın lise öğrencileri için düzenlediği “Dört Dörtlük Yarışma”da ipi göğüsleyen gençlere ödülleri takdim edildi.

Ab-ı Hayat Vakfı tarafından Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Ab-ı Hayat Vakfı Ortaöğretim Komisyonu üyesi Muhammed Baygutalp’ın açılış konuşması ile başladı.

Sinevizyon izletisinin ardından program, Vakıf Başkanı Ersin Eryılmaz’ın gençlik yıllarında kaleme aldığı “Küçük Tanık” isimli şiiri seslendirmesiyle devam etti.

Araştırmacı-Yazar Abdülbaki Çağatay, “İslami Mücadelede Gençliğin Önemi” başlıklı konuşmasında; gençliğin heyecan demek olduğunu, ‘heyecan’ kelimesinin Kur’an-ı Kerim’de iki yerde geçtiğini, bu kelimenin ‘hayat ve hareket" anlamını taşıdığını, heyecanını yitiren kimsenin hakikatte hayatının son bulmuş olacağını, bu nedenle bir mü’minin son nefesine kadar asla gençlik heyecanını yitirmemesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında “ilke, ülkü ve ülke” kelimeleri arasındaki münasebete dikkat çeken Çağatay, “ilkesi ve ülküsü olamayanın ülkesinin de olamayacağını” vurgulayarak gençlere ilkeli yaşamayı ve ülkü sahibi olmayı tavsiye etti.

Bedil Özdemir ve Abdullah Çağatay tarafından seslendirilen ezgilerle devam eden program Ab-ı Hayat Vakfı tarafından lise öğrencileri için düzenlenen “Dört Dörtlük Yarışma” ödüllerinin takdim edilmesiyle son buldu.

Dört Dörtlük Yarışmada ilk dörde giren;

Yunus Dilmen, Yasin Öztürk, Tayyip Karaaslan, Muhammed Ayyıldız’a bilgisayar,

İkinci dörde giren;

Huzeyfe Akdağoğlu, Sena Nur Ateşyakar, Zeynep Koç, Şeyma Karaman’a cep telefonu,

Üçüncü dörde giren;

Yusuf Bayrak, Meryem Ayça Eryılmaz, Nida Nur Ateşyakar, Zülfü Özelçi’ye tablet ve tablet çantası,

Dördüncü dörde giren;

Ahmet Selim Türk, Özcan Aslanhan, Gamze Arı, Hakverdi Namlı’ya da çeyrek altın ve kulaklık ödülleri takdim edildi.