Ana Sayfa Kuruluşlar Ab-ı Hayat Vakfı Elazığ'da Esad Protestosu

Elazığ'da Esad Protestosu

0
Elazığ'da Esad Protestosu

Suriye’de yaşanan katliamları protesto amacıyla Elazığ PTT Meydanında kitlesel basın açıklaması yapıldı. Ab-ı Hayat Vakfı Başkanı Ersin ERYILMAZ basın bildirisi okudu

Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: ‘Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli gönder, bize katından bir yardımcı yolla’ diyen zayıf düşürülmüş erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz? (Nisa/75)

Suriye’de yaşanan katliamları protesto amacıyla Elazığ PTT Meydanında kitlesel basın açıklaması yapıldı. ELAZIĞ STK PLATFORMU adına basın açıklamasını yapan Ab-ı Hayat Vakfı Başkanı Ersin ERYILMAZ, “Bizlerin Cuma namazımızı kılıp huzur içerisinde işimize ve evimize gittiğimiz şu dakikalarda, 300-400 km yakınımızda, Suriye’de, kim bilir kaç camide katil tank namluları camilerden çıkan kardeşlerimizin üzerine ölüm kusuyor! Bizler yanı başımızda gerçekleşen bu katliamlara duyarsız kalamayız. Halimizle, kalimizle, kalbimizle Suriye’deki özgürlük direnişçisi kardeşlerimizin yanındayız. Bunu ilan etmek için Elazığ STK Platformu olarak kamuoyuna bildirimizi sunuyoruz” diyerek aşağıdaki kamuoyu duyurusunu okudu:

KAMUOYUNA DUYURULUR

Katil Baas Diktatörlüğünün Karşısında, Mazlum Suriye Halkının Yanındayız!

Komşumuzda yangın var! Ölüm var! Katliam var!

Ortadoğu’da yükselen adalet ve özgürlük taleplerinin Suriye’de de yankılanmaya başladığı geçen seneden beri, halkının haklı taleplerini tanklarla bastırmaya çalışan Katil Esad rejimi, sivil halka karşı sürdürdüğü saldırılarını tam bir katliama dönüştürmüş durumda.

Yanı başımızda, Hama’da, Humus’ta, Dera’da her gün onlarca, yüzlerce kardeşimiz yaşlı-genç, kadın-erkek, çocuk-bebek gözetilmeden katlediliyor!

Şubat 1982’de Hama şehrini kuşatarak tanklarla-uçaklarla yerle bir eden, kendi halkının üzerine bombalar yağdırarak on binlerce kişiyi katleden Mel’un Hafız Esad’ın oğlu Beşar Esad, babasının kirli yolunu adım adım izlemeye devam ediyor! Daha bir hafta önce Mevlid Kandili gecesinde, yine Hama’da, camiler ve evler bombalanarak yüzlerce sivil hunharca katledildi.

Gün geçmiyor ki, Suriye’den gelen yeni katliam haberleriyle uyanmayalım! Daha dün, Mahir Esad’ın adamlarının üç ailenin, kadın çocuk bütün fertlerini bıçak ve palalarla doğrayarak vahşice katlettiği haberleri parçaladı yüreklerimizi!

Suriye’de, insanlığın gözü önünde, insanlığa karşı suç işleniyor!

Zulmü kendisine ilke edinmiş Baas rejimi, Halkının özgürlük taleplerini, binlercesini katlederek, on binlercesini tutuklayarak, işkence ve tecavüzlere maruz bırakarak bastırabileceğini zannediyorsa yanılmaktadır!

Zulümle payidar olunmaz!

Zulm ile abad olanın ahiri berbat olur! Ve olacaktır!

Dün Mısır’da, Tunus’ta, Libya’da olduğu gibi…

Biz Elazığ Halkı olarak, Suriye halkının bu onurlu özgürlük mücadelesini destekliyor, Katil Baas Rejimini lanetliyor ve BM Güvenlik Konseyi kararını veto ederek bu rejimin zulmüne ortak olan Çin ve Rusya yönetimlerini şiddetle kınıyoruz!

Yüce Rabbimizden Suriyeli kardeşlerimizin üzerine sabır yağdırmasını; mücadele azimlerini artırmasını; yardımlarıyla destekleyip zafere ulaştırmasını; zalimleri de kahr-u perişan etmesini niyaz ediyoruz.                           

  ELAZIĞ STK PLATFORMU –

Bildiriye tekbirler ve “Kahrolsun Esad”, “Humus’a selam, direnişe devam” sloganlarıyla iştirak eden topluluk, bildirinin okunmasından sonra dağıldı.