Elazığ Kudüs İçin Omuz Omuza Verdi

0
229

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşlarınca oluşturulan “ELAZIĞ KUDÜS PLATFORMU” tarafından Kudüs Mitingi düzenlendi.

15 Aralık Cuma günü saat 13.30’da Postane Meydanı’nda gerçekleştirilen ve binlerce kişinin katıldığı mitinge, tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler iştirak etti.

Kudüs Platformu adına İbrahim Kayaoğlu’nun ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın selamlama konuşmalarından sonra Ab-ı Hayat Vakfı Başkanı Ersin Eryılmaz, Elazığ Kudüs Platformu adına, “Kudüs Ümmetin Namusudur” konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Kudüs’ün Filistin’in başkenti olmasının ötesinde bir anlam ifade ettiğini belirten Eryılmaz konuşmasında şunları dile getirdi:

“Kudüs bizim için, Filistin’in başkenti olmanın ötesinde bir şeydir… Kudüs, Peygamberler mirası ve 638’den beri İslam yurdudur… Kudüs, bizim ilk kıblemizi bağrında barındırır…

O Mescid-i Aksa ki, İsra’nın son durağı, Miracın başlangıç noktasıdır!… O Mescid-i Aksa ki, Mescid-i Haram gibi, Mescid-i Nebevi gibi bu ümmetin haremidir…

Kudüs bizim kutsalımızdır!

Bütün dünya duysun ve göz dikenler bin kere daha düşünsün!… Kudüs bizim namusumuzdur!..”

Kudüs’ün “ümmeti kalbi” olduğunu vurgulayan Eryılmaz, bir asırdır ümmet olarak kalbimize saplı “İsrail” isimli bir zehirli hançerle yaşadığımızı, bu hançerin zehrinin “Siyonizm” olduğunu ve bu zehrin ümmetin damarlarına kadar yürüdüğünü ifade etti.

Bu anlamda yaşadığımız kültürel emperyalizmin Kudüs’ün işgalinden, toplumlarımızın yaşadığı manevi çöküntü ve gençliğimizin yaşadığı ahlaki yıkımın Kudüs’ün işgalinden daha büyük bir işgal, Mescid-i Aksa’nın yıkılmasından daha büyük bir yıkım olduğuna dikkat çekti.

Kudüs’ü kurtarabilmek için Ömer’in, Selahaddin’in, Abdülhamid’in evlatlarının yıkıldığı yerden ayağa kalkması ve tevhid sancağı altında birleşmesi gerektiğini dile getiren Eryılmaz, “Dün, İsrail’i ilk tanıyan bir İslam ülkesinin vatandaşı olmanın utancını yaşıyorduk, bugün İsrail’e karşı en dik duruşu gösteren bir ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Yarın -Allah’ın izniyle- Siyonist işgal gücünü yeryüzünden silecek bir devletin vatandaşı olmayı arzuluyoruz” cümleleriyle konuşmasını sona erdirdi.

Son olarak Uluslararası Kudüs ve Filistin Destek Birliği Resmi Sözcüsü Talal Nassar’ın, “Bu meydanları boş bırakmayın. Biz sizin desteğinizle direnişimizi sürdürüyoruz. Son ferdimiz kalıncaya kadar da emanetimizi korumaya söz veriyoruz” diyerek Elazığ halkını selamlamasıyla miting sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz