Elazığ Gençliği Mısır’daki Zulme Hayır! Dedi

0
191

“529 Üniversiteli Genç Mısır İçin Kıyamda” eylemi ile, Mısır’da darbe karşıtı olan Müslümanlara yönelik alınan haksız idam kararı protesto edildi.

Elazığ'da bulunan bir çok sivil toplum kuruluşu gençlik kollarının birlikte düzenlediği "529 Üniversiteli Genç Mısır İçin Kıyamda"  eylemi ile, Mısır'da darbe karşıtı olan Müslümanlara yönelik alınan haksız idam kararı protesto edildi.

19 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 12.00'de Postane Meydanı'nda kefenlerini giymiş olarak toplanan gençler, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Gazi Caddesi'nden Öğretmen evine doğru yürüyüşe geçtiler.

 

"Anayasamız Kur'an'dır!… Rehberimiz Resulullah'tır!… Yolumuz Cihattır!… En büyük emelimiz, Allah yolunda şehit olmaktır!…", " Zalimler için yaşasın Cehennem!", "Zalimlerin idamı, sindiremez İhvan'ı", "İhvan'a selam, direnişe devam" sloganları ve tekbirler eşliğinde Öğretmenevi önüne kadar yürüyen yaklaşık iki bin kişilik topluluk protesto eylemini burada sürdürdü.

Öğretmen evi önünde Elazığ'ın kanaat önderlerinden Molla Muhammed Acar'ın kısa konuşma ve duasının ardından Mısır'daki idam kararını konu edinen bir tiyatro ve şiir ile devam eden program Abdulbaki Çağatay Hoca'nın duasıyla son buldu.

Gençlerin inisiyatifiyle gerçekleştirilen protesto eylemine Elazığ halkı tekbir ve alkışlarla destek verdi.