El Cezire İle Savaş Muhabirliği Kursu

0
110

El Cezire Televizyonu Bülbülzade Vakfı’nın katkıları ile Suriyeli muhaliflere savaş muhabirliği kursu başlattı.

Suriye’de yaşanan insanlık dramını tüm dünyaya daha profesyonel bir şekilde duyurmak ve bölgeden daha objektif haberler alabilmek amacıyla Katar merkezli el cezire televizyonu Bülbülzade Vakfının öncülüğünde savaş muhabirliği kursu başlattı.

15 Ocak Salı günü başlayan savaş muhabirliği kursunda Bülbülzade Vakfı Soysal Tesislerinde bir haftam boyunca 25 kursiyere temel gazetecilik ve televizyonculuk eğitimi verilecek. Sivil hayatta öğretmen, mühendis, avukat olan Suriye’deki savaşın başlaması ile gönüllü olarak savaş muhabiri olan kursiyerler dört ay önce kursun birinci aşamasını da yine Bülbülzade Vakfında görmüşlerdi.

Savaş Muhabirliği kursunun ikinci aşamasında programın eğitim kısmını El Cezire Televizyonundan Ahmet Daduş organize ediyor. Aralarında AFP, TV5, NBC televizyonunda çalışan uzman gazeteciler tarafından verilen savaş muhabirliği eğitimin de başarılı olan kursiyerler Suriye’de gönüllü olarak savaş muhabirliği yapacaklar.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından da ziyaret edilen kursiyerler 19 Ocak Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı yardım merkezinde Suriyeli ailelere yönelik yapılacak yardım çalışmasında da katılacaklar.

Programa Bülbülzade Vakfı adına İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi Zehra Aldemir de katılıyor.