Ekim-Der Konya’da Açıldı

0
443

Eğitim Kültür İlim ve Medeniyet Derneği (EKİM-DER) Ramazan KAYAN’ın konuşmacı olarak katıldığı bir konferansla açılışını gerçekleştirdi.

Eğitim Kültür İlim ve Medeniyet Derneği (EKİM-DER) Konya Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda 26 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 15.00’te Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN’ın konuşmacı olarak katıldığı “Adalet ve Merhamet Medeniyeti” konulu bir konferansla açılışını gerçekleştirdi.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, okunan Kur’an-ı Kerim’in mealinin verilmesi, Anadolu Platformu’nun tanıtım filmi gösterimi ve EKİM-DER Yönetim Kurulu adına başkan Salih Zeki KEŞ’in açılış ve selamlama konuşmasıyla devam etti.

 

Çevre il ve ilçelerden programa davet edilen sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcilerinin de katıldığı ve ilginin yoğun olduğu programda derneğin faaliyet alanlarından bahseden yönetim kurulu başkanı Salih Zeki KEŞ, erdemli, köklerini bilen ve tevhit akidesi üzerine yaşayan nesiller yetiştirmeyi amaç edindiklerini söyledi.

 

Salih Zeki KEŞ’in ardından kürsüye gelen Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN ise konferansında adalet ve merhamet medeniyetinin oluşturulmasını kendisine dert edinen Müslümanlarda olması gereken şahsiyet, aidiyet ve hareket vasıflarına dikkat çekti.

 

Açılış töreni, Ramazan KAYAN’a ve programa Adana’dan katılan Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi KILIÇPARLAR’a plaket verilmesi ile son buldu.

 

Program sonunda Ramazan KAYAN okuyucuları için kitaplarını imzaladı.