EKE’den Muhteşem Yılsonu Programı

0
208

Ülfet Derneği EKE Komisyonu “Muhacir & Ensar Kardeşliği” temalı 2017 Yılsonu Programını coşkulu bir organizasyonla gerçekleştirdi.

Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu, 2017 yılı Yılsonu Programını “Muhacir & Ensar Kardeşliği” temasıyla gerçekleştirdi.

21 Mayıs Pazar günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Der YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, EKE Komisyonu Başkanı Şeyma Bulut, Öğretmen Komisyonu Başkanı Resul Yüceli, Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas, AÖB Akdeniz Bölge Sorumlusu Yakup Kölay, İyilikder Adana Temsilcisi Ramazan Bulut, Akadder Adana Temsilcisi Ayşegül Kılıçparlar, 12. Bölge EKE Komisyonu Sekreteri Hayriye Ada, Türkiye Yazarlar Birliği Adana Temsilcisi M. Ökkeş Evren ile Adana genelinden ve Mersin’den çok sayıda davetli, öğrenci ve veli katıldı.

Yılsonu programı, bir grup EKE öğrencisinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra EKE  Komisyonu Başkanı Şeyma Bulut bir açılış konuşması yaparak EKE’nin fikriyatına ve Adana genelindeki çalışmalarına dair bilgilendirmelerde bulundu.

EKE’nin “evden evrene uzanan” yeni bir nizamın adı olduğuna vurgu yapan Bulut, programın organizasyonunda emeği geçenlere tek tek teşekkür etti. Konuşması sonrasında ders grubu eğitimcilerini sahneye davet eden Bulut, kendilerine teşekkür sertifikası takdim etti.

Akabinde ise Anadolu Öğrenci Birliği Akdeniz Bölge Sorumlusu Yakup Kölay bir selamlama konuşmasında bulunarak programa dair görüşlerini dile getirdi. EKE Komisyonu’nun Türkiye genelindeki çalışma prensiplerine, öğrenci istatistiklerine ve hedeflerine değinen Kölay, katılımcıları selamlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından dünya coğrafyalarından esintiler taşıyan sahnede Türkiye ve Suriyeli çocuklar birbirinden renkli, neşeli, heyecan ve duygu yüklü gösteriler sahneledi.

Tiyatro gösterimi, ney dinletisi, mehter takımı, şiir, ezgi ve ilahi korolarının performansları salondakilerin oldukça ilgisini çekti. Yapılan gösterilerin ardından Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ve Türkiye Yazarlar Birliği Adana Temsilcisi Mustafa Ökkeş Evren birer teşekkür konuşması yaptı.

Konuşmalardan sonra M. Ökkeş Evren ve Ülfet Gösteri Sanatları Atölyesi (ÜGSA) Eğitmeni Şükrü Bilik’e birer plaket akdim edildi.

Çocukların sahneden misafirleri selamlamasıyla program sona erdi.