EKE’den Muhteşem Yılsonu Müsameresi

0
EKE’den Muhteşem Yılsonu Müsameresi

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu müsameresi büyük bir coşku ile Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi komisyonu tarafından hazırlanan yılsonu müsameresi Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. 15 Haziran Cumartesi günü yapılan programa Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Kahraman Dinç, Aile Eğitimi Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ ve çok sayıda EKE öğrencisi ve ailesi katıldı.

Zemzem Çetin ve Rana Aldemir’in sunduğu program EKE öğrencilerinden Ceyda Aslantaş ve Semra Aslan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve Türkçe meali ile başladı. Kuran tilavetinin ardından selamlama konuşması için kürsüye gelen Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın eğitim dendiği zaman okullarda verilen örgün eğitimin algılandığını belirterek; “Hâlbuki eğitim hayat boyudur, ölünceye kadardır. Her an kendimizi yenilemememiz, geliştirmemiz, daha iyiye, daha güzele ve daha doğruya gitmemiz gerekir.  Bu da örgün eğitim kadar yaygın eğitimle olur. Yani evdeki eğitimle olur. İnsanı daha ulvi, daha değerli kılabilecek bir eğitim çalışmasını burada olduğu gibi göstermek gerekiyor. Tabi bunlar kolay olmuyor bunun için zahmet çekenler var. Burada huzurunuzda emeği geçen her kese teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise; “Tarihin kurucu öznelerinden olan büyük bir düşünür der ki “insanı yaşat ki devlet yaşasın.” Bizim medeniyetimizde bizden sonra gelecek fikrimizin, düşüncemizin, yaptığımız mekânların hayat bulması onu kuşanan çocuklarımızla mümkündür. İnsanlık yeni bir tarihi evreden geçiyor. Bunun önemini anlayarak büyük bir çaba ve gayretle geleceğin neslini yetiştirmeye çalışıyoruz. İşte bu tarihin dönüm noktasında bizler ihmal ettiğimiz evlerimizi ahlakla, maneviyatla, değerlere, değerler eğitimi dediğimiz Evde Karakter Eğitimi ile yeniçağı kuşanacak ahlaklı, erdemli, faziletli, cesur ve sorumluluklarının farkında olan, yüklendiği sorumluluğu her açıdan donanımına sahip bir gençliği yetiştirmek zorundayız.  Ahlaktan yoksun, sadece modern bilgi kavramlarına sahip gençlerin hayatı nasıl yıkıp yaktıklarına hepimiz şahitlik ediyoruz. Biz insana karşı, çevreye karşı, arza karşı, tarihe karşı ve geleceğe karşı sorumluluk duyan, bir mesuliyet ahlakı içerisinde kendisini konumlandırmış yeni bir gençliği, çağın idrakine sunmamız lazım. Bu çalışmalarla geçmişte olduğu gibi bu toprakların yeniden adaletin, merhametin, özgürlüğün ve medeniyetin düştüğü yerden kaldırılacak, bir nesle dönüşeceğine, çocuklarımızda yeniden ahlaka, davranışa dönüşeceğine yürekten inanıyorum. Onun için bu çalışmaları önemsiyoruz. Bu çalışmaların ortaya çıkmasında çocuklarınızı göndererek katkı verdiğiniz için siz değerli anne ve babalara teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları fedakârca, bir öğrenme, bir var oluş çalışmalarına dönüştürdüğü için siz değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinin hazırladığı oratoryolar, ezgiler, tiyatro gösterileri, halk oyunları gösterileri salondakiler misafirler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Gösteriler sonunda Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinin tamamı sahneye çıkarak birlikte Gerçek Tekdir ilahisini seslendirdiler. Sahneye son olarak Evde Karakter Eğitimi öğreticileri davet edilerek organizasyon komitesi tarafından hepsine çiçek takdim edilmesiyle program son buldu.