Ana Sayfa Komisyon Haberleri EKE’den Kazandıklarım Yarışması Sonuçlandı

EKE’den Kazandıklarım Yarışması Sonuçlandı

0
EKE’den Kazandıklarım Yarışması Sonuçlandı

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu, “Evde Karakter Eğitiminden Kazandıklarım” üst başlığı ile düzenlediği resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle hediyeleri verildi.

9 Nisan Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan törene Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Mesut Aydağ, komisyon üyeleri, eğitimciler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Tören dolayısıyla bir konuşma yapan Mesut Aydağ, Evde Karakter Eğitimi Projesinin büyük bir aile olduğumuzu yeniden hatırlattığını belirterek şunları dile getirdi:

“Evde Karakter Eğitimi, aslında bizim büyük bir aile olduğumuzu bize yeniden hatırlattı. Çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini, çocuklarımızla birlikte geleceğe umutla bakmak için bu işin bir tarafından tutmamız gerektiğini bize yeniden hatırlattı. Çünkü biz çocuklarımıza sahip çıkmadığımızda, yavrularımızı elimizden alan ve bize karşı kullanan güçler sokakta bol miktarda mevcut.

Biz istedik ki kendi çocuklarımıza, komşularımızın çocuklarına, mahallemizdeki çocuklara Allah’ı, peygamberi, vatan ve millet sevgisini, anne-babaya saygıyı, adabı muaşereti öğretelim ve bu toprakların asli unsuru olarak geleceğe daha mutlu, daha umutlu bir şekilde bakalım.

Gaziantep’te şu anda 50 küsur noktada Evde Karakter Eğitimi yapılan evlerimiz var. Bu evlerde gönüllü öğretmenlerimiz, eğitmenlerimiz, çocuklarımıza akademisyenler ve sahadaki hocalarımızla hazırlattığımız müfredatları uyguluyorlar. Çocuklarımızla haftada bir çalışma yapılıyor. Bize gelen dönütlerde çok iyi bir iş yaptığımızı hissettiriyor söylenenler. Bundan mutlu oluyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Evde Karakter Etiğimi çalışmamızı proje olarak yazdık. Projemiz destek gördü. Biz, yapmış olduğumuz bu çalışmanın insanlığa büyük bir yarar getirdiğini düşündüğümüz için şehrimizde ve ülkemizde bu gibi örnek projelerimizin yaygınlaştırılması amacıyla bu projemizi değişik bakanlıklara da götürerek bir duyarlılık oluşturma kaygısındayız. Verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere Komisyon Başkanı Mesut Aydağ, komisyon üyeleri Mustafa ve Sevilay Şakı ve eğitmenler tarafından hediyeleri takdim edildi.

Şiir kategorisinde birinci olan Zülal Kılıç, ikinci Betül Kübra Aydağ, üçüncü Mehmet Talha Uygun sahneye gelerek şiirlerini okudular. Ardından komisyon üyeleri tarafından kendilerine takdim edilen hediyelerini aldılar.

Resim dalının birincisi Burak Mert Yüzgeç, ikincisi Elif Nisa, üçüncüsü Hasan Çetin’e komisyon üyeleri ve eğitimciler tarafından hediyeleri takdim edildi.

Daha sonra yarışmaya başvuran bütün öğrenciler sahneye davet edilerek çeşitli hediyeler verildi. Program, toplu fotoğraf çekimi ve ikramın ardından sona erdi.