EKE’den Coşkulu Yıl Sonu Müsameresi

0
EKE’den Coşkulu Yıl Sonu Müsameresi

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu müsameresi büyük bir coşku ile Gaziantep’te ŞKM’de yapıldı.

 

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi komisyonu tarafından hazırlanan yılsonu müsameresi Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde (ŞKM) yapıldı. 04 Haziran Çarşamba günü yapılan programa Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, Suriye Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Kültür Bakanı Dr. Tagrid El Haceli, Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Sevilay Şakı, Aile Eğitimi Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, eğitimciler ve çok sayıda EKE öğrencisi ve ailesi katıldı.

EKE öğrencilerinden Zeynep Özmantar ve Rüveyda Yılmaz’ın sunduğu program İclal Alagöz ve Fatma Zehra Aydağ’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve Türkçe meali ile başladı. Kuran tilavetinin ardından selamlama konuşması için kürsüye gelen Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Sevilay Şakı komisyon olarak 2007 yılından beri Gaziantep’te çalışmalar yürüttüklerini belirterek; “bugün Gaziantep’te 24 bölgede 60 evde 500 çocukla eğitim çalışmaları yapıyoruz. İnşallah çalışmalarımız önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise salondakileri selamlayarak başladığı konuşmasında; “Sevgili çocuklar bu programın kahramanı sizlersiniz. Sizler hiçbir engele takılmadan her hafta bir araya gelerek bu çalışmaları hayatın içerisinde taşıdınız. Bu çalışmaları insana, erdeme, fazilete dönüştürerek bu şehrin yeniden vicdanla, insanla buluşmasına vesile oldunuz. Bu çalışmanın ortaya çıkması ve sürdürülebilmesi için yıllardır büyük bir özveriyle çalışmalar yapılıyor. Çalışmalarda emeği olan komisyon başkanımıza, sizlerin; ablası, abisi, yol arkadaşı olan tüm hocalarımıza şükranlarımı sunuyorum. Gelecekte var olmak siz çocukların bu tür çalışmalarıyla mümkündür.” dedi.

Suriye Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Kültür Bakanı Dr. Tagrid El Haceli’de Suriye halkı olarak bu tür çalışmaların içersinde yer almak istediklerini belirterek programa emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinin hazırladığı oratoryolar, ilahiler, ezgiler, tiyatro gösterileri, halk oyunları salondakiler konuklar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Gösteriler sonunda Evde Karakter Eğitimi eğitmenlerine Komisyon başkanı Sevilay Şakı tarafından çiçek takdim edildi. Ardından öğrencilerinin tamamı sahneye davet edilerek birlikte “La İlahe İllallah” ezgisini seslendirdiler.

Program sahnede çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.