EKE Yılsonu Bitirme Programı Yapıldı

0
204

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu bitirme programı yapıldı.

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu bitirme programı 6 Mayıs Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Bitirme programına EKE Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, komisyon üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bitirme programının açılış konuşmasını yapan EKE Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, yaklaşık 14 yıldır yürüttükleri EKE çalışmalarında bir sezon finaline daha geldiklerini belirterek; “Uzun bir süreci birlikte yaşadık. Gönüllü eğitimcilerimiz çevrelerindeki çocukları bu çalışma için davet ettiler. Zorlu bir süreç sonunda bu bitirme programına ulaşmış olduk. Özellikle çocuklarımızdaki bu davranış gelişimini komşularımıza, akrabalarımıza anlatalım. Okullarımızda alamadığımız bir eğitimi biz evlerde veriyoruz. Bu anlamda EKE’de verilen Kur’an eğitimi, ahlak eğitimi, ibadet eğitimi çocuklarımızın ömür boyu unutmayacakları bir eğitimin ilk adımını oluşturuyor. Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Açılış konuşmasının ardından EKE Komisyonu Üyesi Mustafa Şakı tarafından dua okundu.

Duanın ardından gösterilere geçildi. Gaziantep’in 12 mahallesinden gelen öğrenciler sırayla sahneye gelerek; şiirler okudular, ezgi ve ilahi söylediler ve tiyatro gösterileri sundular. Öğrencilerin gösterileri salondakilerden büyük alkış aldı.

Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.