Ana Sayfa Kuruluşlar EKE Yıl Sonu Programı

EKE Yıl Sonu Programı

0
EKE Yıl Sonu Programı

Ufuk Derneği EKE Komisyonu yılsonu etkinliği Reyhanlı Halk Eğitim Merkezinde kalabalık bir seyirci topluluğu önünde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Evde Karakter Eğitim Yıl Sonu Programı Gerçekleştirildi.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu yılsonu etkinliği 25 Mayıs Cuma akşamı Reyhanlı Halk Eğitim Merkezinde kalabalık bir seyirci topluluğu önünde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi

Sunuculuğunu Ufuk Eğitim Derneği Akademik Destek Komisyonu üyesi Ahmet Yeter’in yaptığı programda Evde Karakter Eğitiminde eğitim gören öğrencilerin birbirinden güzel etkinlikleri salonu dolduran izleyiciler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformunun Evde Karakter Eğitimi tanıtım videosunun seyredilmesiyle başlanılan geceye, Reyhanlı’da Evde Karakter Eğitimi kapsamında yapılan çalışmalar ve önemi hakkında dernek yönetim kurulu üyesi Halil Öz’ün konuşmasıyla devam edildi.

Halil ÖZ konuşmasında; “Bütün olumsuz özellikleri ile dizilerin, filmlerin,  şarkıların ve bunların taşıyıcısı olan kitle iletişim araçlarının çocuklarımızı esir aldığı; karakterlerini ve kişiliklerini gayri ahlaki, gayri milli ve gayri manevi doğrultuda şekillendirmeye çalıştıkları bir zaman diliminde bizler bu mütevazi çalışmalarımızla neslimiz üzerinde sinsi planlarını uygulamaya çalışan şer odaklarına dur demek istiyoruz.

Sağlam bir kişiliğin ve karakterin temelinde din ve ahlak eğitimi önemli bir yer tutmaktadır. İşte bu amaçlar doğrultusunda, evde karakter eğitimi çalışmaları, 6 ile 11 yaşları arasındaki çocuklara kendi akranlarıyla birlikte ev ortamında bir eğitici nezaretinde dini, milli ve ahlaki değerleri kazandırmayı hedefleyen bir çalışma sistematiğidir.

Çocuklarımızı milli, manevi ve ahlaki değerlerle donatıp, sağlam karakterli birer fert olarak geleceğe hazırlamak, en öncelikli görevlerimizden biri olmalıdır. Çünkü biliyoruz ki bugünün çocukları yarının büyükleri olacaklardır. Yarının dünyasını bugünün çocukları şekillendireceklerdir.

Neslimizin hayırlarda yarışan, hayırlarda önde giden ve tüm insanlığa kurtuluşu müjdeleyenlerden olmasını istiyoruz.”

Diye belirten Öz, konuşmasını “Derneğimizin evde karakter eğitimi çalışmalarını organize eden komisyon üyelerimize, bu çalışmaları yürüten eğiticilerimize, çocukları için bu eğitim faaliyetlerinin önemini kavrayarak çocuklarını gönderen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan evlerini bu çalışmalara açan velilerimize teşekkür ediyoruz.” sözleriyle tamamladı.

Konuşmanın ardından Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonun tanıtım videosu izlendikten sonra aşağıda yer alan program çerçevesinde çocuklar etkiliklerini sundular.

·         Kuran-ı Kerim                                 (Esile ELÇİ-Fatiha Süresi)

·         Cami Grubu – Camiye Gidiyorum        (İlahi ve Şiir)

·         Minik Harfler Grubu                          (Harf Skeci)

·         Şükür Grubu                                   (Şükür İlahisi)

·         Kardelen Grubu                               (Çocuk Eğitimi Skeci)

·         Uğur Böceği Grubu                           (Esma-ül Hüsna)

·         Beyaz Kelebekler Gurubu                  (Hadisler)

·         Sarıl Laleler Grubu                           (Kanaat Skeci)

·         Gelincik Grubu                                (571 İlahisi)

·         Kardelen Grubu                               (Mavi Marmara Şiiri-Şehitler Ölmez Marşı)

·         Ufuk Grubu                                    (Peygamber İlahisi)

·         Yiğitler Grubu                                  (Skeç)

·         Deniz Yıldızları Gurubu                      (Kırk Yaşındasın)

Gece bütün çocukların sahnede Ömer Karaoğlu’nun La İlahe İllallah Ezgisini söylemesiyle sona erdi.