EKE Yıl Sonu Bitirme Programı Yapıldı

0
EKE Yıl Sonu Bitirme Programı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen sene sonu bitirme programı Gaziantep’te ŞKM’de yapıldı.

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi komisyonu tarafından hazırlanan sene sonu bitirme programı Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde (ŞKM) yapıldı. 11 Haziran Perşembe günü yapılan programa Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, Öğretmen Komisyonu Başkanı M. Hıdır Akaslan, davetliler ve çok sayıda EKE öğrencisi ve ailesi katıldı.

Türkiye’nin ve Dünyanın Geleceği Çocuklarımızın Elinde Şekillenecek

EKE öğrencilerinden Zülal Özmantar ve Asude Kar’ın sunduğu program Fatma Seda Gündüz ve Betül Zehra Aydağ’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve Türkçe meali ile başladı. Kuran tilavetinin ardından açılış konuşması için kürsüye gelen Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ komisyon olarak bir yıllık serüvenin birlikte yaşama istediklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Evde Karakter Eğitimi; gelecek neslin, önümüzdeki dönemin, yeni dünyanın inşası için dini ve milli değerlerine, ahlaki değerlere sahip bir neslin yetişmesini amaçlıyor. Bu amaca katkı verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Coğrafyamızın bulunduğu nokta dünya için hayati bir önem taşıyor. Bu öneme biz ne kadar kıymet verirsek, bu coğrafyada çocuklarımıza ne kadar önem verirsek, kendilerini ne kadar bilmelerini, ne kadar tanımlarını sağlarsak o kadar çok önem kazanacak. Türkiye’nin ve dünyanın geleceği buradaki çocukların elinde şekillenecek. Bizler Evde Karakter Eğitimi Komisyonu olarak çocuklarımızın toplumu tanımalarını, mili, ahali ve dini değerlerine sahip birey olarak yetişmelerini önemsiyoruz. Bu anlamda yaptığımız çalışmalarda hem ahlak eğitimine, hem din eğitimine, hem de adap eğitimine önem veriyoruz. Bunun yanında sosyal etkinliklerimiz de hiçbir zaman ihmal edilmedi. Bugünkü programda çocuklarımızın eğlenmelerini ön plana aldık. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinin hazırladığı oratoryolar, ilahiler, ezgiler, tiyatro gösterileri, halk oyunları gösterileri salondakiler konuklar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Gösteriler sonunda Evde Karakter Eğitimi eğitmenlerine AKADDER Başkanı Rabia Aldemir ve EKE Komisyonu üyesi Sevilay Şakı tarafından teşekkür beratı takdim edildi.

Program eğitimciler ve öğrencilerin sahnede toplu çektirdikleri fotoğrafın ardından sona erdi.