EKE Ramazan Etkinlik Takvimi Yayımlandı

0
396

Ülfet Derneği EKE Komisyonu Ramazan ayı etkinlikleri yayınlanarak, onlarca evde uygulanmaya başladı.

Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitim (EKE) Komisyonu tarafından, öğrencileri özelinde tüm çocukların aileleriyle birlikte Ramazan ayının manevi atmosferinden faydalanarak, bu mübarek ayı farklı içeriklerle ihya etmeleri ve öğrenme süreçlerini sürdürmeleri amacıyla tasarlanan “4X4’lük Ramazan Programı” başlıklı etkinlik takvimi kamuoyu ile paylaşıldı.

4 hafta boyunca işlenmesi amaçlanan programın her hafta için farklı başlıkları bulunuyor. 1. hafta “Kendime Karşı Sorumluluklarım”, 2. hafta “Aileme Karşı Sorumluluklarım”, 3. hafta “Topluma Karşı Sorumluluklarım” ve 4. hafta da “Ümmete Karşı Sorumluluklarım” şeklinde planlanan takvimin içeriğinde her gün için farklı konu başlıkları bulunuyor. Her bir gün içinde bir ayetin ezberlenmesi, bir hadisin ezberlenmesi, güncel konulara dair bilgilendirmeler ve birbirinden zengin faaliyetlerin çocukların aileleriyle beraberce uygulaması isteniyor.

Bu kapsamda çocuklar ilk iş olarak aileleriyle birlikte evlerinde birer Ramazan köşesi oluşturarak, etkinliği görünür kıldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.