EKE Kültür Gezileri Başladı

0
171

Ülfet Derneği EKE (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu, eğitimcilerine yönelik Şanlıurfa ve Gaziantep’e Kültür Gezisi düzenledi.

Ülfet Derneği EKE (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu, eğitimcilerinin motivasyonunu artırmak, kaynaşmalarını sağlamak amacıyla gezi programı düzenledi.

9 Ekim günü gerçekleşen Kültür Gezisi’ne Ülfet Derneği EKE Komisyonu Başkanı Şeyma Bulut ile komisyon üye ve eğitimcilerinden oluşan yaklaşık 40 kişi katıldı.

Geç saatlerde Adana’dan hareket eden kafile, sabah Şanlıurfaya’ya ulaştı. Şanlıurfa’da kılınan sabah namazının akabinde tarihi Balıklı Göl’de kahvaltı yapıldı. Daha sonra da Şanlıurfa Kalesi, Mevlid-i Halil Cami ve birçok yer eğitimciler tarafından ziyaret edildi.

Yapılan ziyaretlerin ardından kazı çalışmalarının devam ettiği Göbeklitepe’ye geçildi. Kafile daha sonra yemek yedi ve Gaziantep'e doğru yola çıkıldı.

Gaziantep Bülbülzade Vakfı yetkilileri tarafından karşılanan EKE eğitimcileri vakıf binasında ağırlandı. Vakıf binasının gezilmesi ve çalışmalar hakkında bilgi alınmasından sonra akşam yemeği yendi ve Adana’ya geri dönüş yoluna geçildi.

Ülfet Derneği EKE Komisyonu’nun geleneksel hale getirmeyi planladığı ve ilkini 9 Ekim tarihinde Şanlıurfa ve Gaziantep’e gerçekleştirdiği “Kültür Gezileri” ile komisyon üyeleri, bölge sorumluları ve eğitimcilerin; birlikte çalışma yöntemleri geliştirebilme yönlerinin güçlü tutulması, kaynaşabilmeleri, tecrübe aktarımında bulunabilmeleri ve motivasyonlarının diri tutulması amaçlanıyor.