EKE Komisyonunun İnternet Sitesi Yayına Açıldı

0
186

İyi, nitelikli, ahlaki asalet sahibi insanlar yetiştirebilmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Anadolu Platformu’na bağlı EKE (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonunun internet sitesi yayına girdi.

Vahyin kontrolünde, Hz. Peygamber’in örnekliğinde kendi değerlerine sahip, mutlu,  geleceğe umut ve güvenle bakabilen şahsiyetler yetiştirmek, insanlığın değişmez değerlerinin, izafi ahlâk anlayışlarına feda edildiği bir dönemde çocuklarımıza sahip çıkmak, çocuklarımızın din eğitimi ihtiyacının karşılanması konusunda velilere yardımcı olmak gibi önemli amaçlarla yola çıkan, Evde Karakter Eğitimi Komisyonuna bundan böyle, www.evdekarakteregitimi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

www.evdekarakteregitimi.com ile çocuklarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkân sağlanması, sosyal dışlanmayla mücadele edilmesi, sosyal uyumun güçlendirmesi, çocukların aileleriyle ve toplumla iletişimlerinin daha sağlıklı hale getirilmesi, özgüvenlerinin, duyarlılıklarının ve yaşadıkları topluma aidiyet duygularının geliştirilmesine katkı sunmak hedeflenmektedir.

Daha çok İlköğretim birinci kademe öğrencilerine yönelik, ev ortamında oluşturulan gruplar ile gelişimlerini arttırıcı derslerin ve ahlaki eğitim programlarının işlendiği bir karakter ve değerler eğitimi projesi olan EKE ile dini ve ahlâki gerekleri uygulamada çocuğun iç motivasyonu harekete geçirilmeye, çağın ruhu ve araçlarıyla çocuklara ulaşıp, ahlâkın her daim yaşanabilirliğini ve sürdürülebilirliği amaçlanmaktadır.

Çocuklarımıza izleteceğimiz film ve sinemalar için de www.tavsiyefilmseyret.com adresinden yararlanabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.