EKE Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

0
185

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu (EKE) eğitimcilere yönelik hizmetiçi eğitim programı düzenledi.

5 Kasım Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen programa, EKE Komisyon Başkanı Mesut Aydağ, komisyon üyeleri ve eğitimciler katıldı.

Hizmetiçi eğitim programı EKE öğrencilerinden Zehra Aydağ’ın tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını ise Mesut Aydağ yaptı. Aydağ, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Her sene yapmış olduğumuz eğitimcilerin eğitimi çalışmasını bugün gerçekleştiriyoruz. Uzun yıllardan beri gerçekleştirmiş olduğumuz EKE faaliyetlerinde sizler de gönüllü olarak bulunuyorsunuz. Geleceğin inşasına bir tuğla da biz koymak için yola çıktık. Bu çalışmada daha bilinçli bir faaliyetin gönüllülük esası ile yapacağımız çalışmanın inşallah hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Evde Karakter Eğitimi tanıtım filmi izlendi. Ardından Hatice Sohbet tarafından “Yüreğine Dokunulmadık Çocuk Kalmasın” başlıklı seminer sunumu gerçekleştirildi.

Seminerde; ‘Eğitim ülkemiz için her zaman sıkıntı olmuştur. Birileri bizi bir kalıba sokak istiyor, bir kalıba koymak istiyor. Farklılıklarımızı yontacak, zihnimizdeki bazı şeyleri yontacak, ortaya üç aşağı beş yukarı aynı insanların çıkacağı bir eğitim sisteminden geçiyoruz. Bu dünyanın hemen hemen her yerinde böyle. Daha özgür daha özgün bireyler olabilmek ve yetiştirmek için ne yapmalıyız. İşte bunun için EKE başladı. Eğitim çalışmaları vakfımızın belkemiğini oluşturan çalışmalardan birisidir.” dedi.

Seminerin ardından Forum bölümünde konuyla ilgili değerlendirmeler yapıldı. Ardından Sevilay Şakı tarafından ders grupları ve güncel durum hakkında bilgiler verildi. Şakı, yeni bir eğitim sezonuna başladıklarını belirterek, “Bugün atılan güçlü adımların ülke ve ümmet olarak geleceğimizi mayalayacaktır.” dedi.

Öğleden sonraki oturumda ise; “Organizasyon, Derslerin İşleyişi, Veli İlişkileri” konusu Sevilay Şakı tarafından, “Örnek Eğitimcinin Vasıfları” konusu Mustafa Şakı tarafından, “Geziler, Sosyal-Kültürel Faaliyetler” konusu İrem Kelleci tarafından, “Materyal Tanıtımı” konusu ile ekenin ders kitapları Elif Aksu tarafından sunuldu.

Hizmetiçi Eğitim Programı forum bölümünün ardından sona erdi.