Ana Sayfa Kuruluşlar Eke Gönüllüleri Buluştu!

Eke Gönüllüleri Buluştu!

0
Eke Gönüllüleri Buluştu!

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Eke (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu, eğitici ve gönüllülerine yönelik tanışma programı düzenledi.

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Eke (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu, eğitici ve gönüllülerine yönelik tanışma programı düzenledi.

Ülfet Der Eke (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu tarafından, ders grubu eğiticilerine ve sosyal medya üzerinden derneğin faaliyetlerini takip edip; çalışmalarını yerinde görerek dahil olmak isteyen bayanlara yönelik kaynaşma amacıyla düzenlenen çiğ köfte ikramlı tanışma programı, 11 Ekim Pazar günü Ülfet Derneği Genel Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Eke Komisyonu üyeleri, bölge sorumluları, ders grubu eğiticileri ile beraber Anadolu Öğrenci Birliği ve Akadder (Anadolu Kadın ve Aile Derneği) Adana Şube temsilcilerinin de yer aldığı organizasyona yaklaşık 70 kişi katılım gösterdi. Ömer Faruk Balıkçı Seminer Salonunda Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan tanışma programı, Eke Komisyonu ve Ülfet Der çalışmalarını içeren tanıtım slaytlarıyla devam etti. Daha sonra Anadolu Platformu tanıtım sinevizyonu beğeniyle izlendi. Akabinde sözü alan Ülfet Derneği Eke Komisyonu Başkanı Şeyma Yolaçan, Eke'nin önemini ve çalışma prensiplerini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında ağırlıklı olarak "Yeni Bir Nesil" inşaası teması üzerinde duran Yolaçan, Adana genelinde 200'ün üzerinde çocuğa uygulanan Evde Karakter Eğitimi ders müfredatlarının işleyişiyle ilgili bilgilendirmede bulunarak bölgeler ve gruplar hakkında bilgi verdi.

Şeyma Yolaçan'ın konuşmasının ardından programın tanışma ve çiğ köfte ikramı kısmına geçildi. O esnada derneği ziyaret eden Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan ile de bir araya gelen Eke gönüllüleri, Küçükcan'ın Eke Komisyonu faaliyetleriyle ilgili övgü dolu sözlerle bahsetmesiyle moral buldu. Program çiğ köfte ikramının ardından yapılan hasbihallerle son buldu.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…