Eke Çalıştayı Gerçekleşti

0
Eke Çalıştayı Gerçekleşti

EKE Hatay Bölge Çalıştayı gerçekleşti.

EKE Hatay Bölge Çalıştayı, 16 Şubat 2014 Pazar günü Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliğinde Antakya, Reyhanlı, Islahiye, İskenderun, Payas, Dörtyol ve Osmaniye’den gelen eğitimcilerin katılımı ile gerçekleşti.

Dernek başkanı Mustafa ÇETİN açılış konuşmasında çevremizdeki çocukları dert edinirsek o zaman Rabbimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirebileceğimizi söyledi.

Bekir YABACIOĞLU konuşmasında “Bir kişinin çocuğuna terbiye vermesi her gün sadaka vermesinden iyidir” hadisiyle çocuk terbiyesinin önemini vurguladı.

Yaşar ÇIRAKLI sevmediğimiz öğrenciyi eğitemeyeceğimizi, öğrencilerimize iyi bir ideal kazandırmamız ve büyük düşündürmemiz gerektiğini belirtti.

Mehmet AKYÜZ çocuklarla sağlıklı bir iletişimin önemini, rol modellerin eğitimdeki fonksiyonunu, çocuklarımız için koyduğumuz kurallara kendimizin de uymasının çocuk açısından önemini, çocukların dünyasında oyunun önemini  anlattı.

Osman Öz hayatımızdaki değerinin farkına varmak açısından ezanın önemini, bildiklerimizle amel etmek konusunda öğretmen olarak iyi bir rol model olmayı, ezanı dinleyip çocuklarla camiye gitmenin eğitim açısından önemini, din turizminin eğitimdeki önemine vurguladı.

Program kapanış duasıyla sona erdi.

 

ANADOLU PLATFORMU

EVDE KARAKTER VE GENÇLİK EĞİTİMİ

HATAY BÖLGE ÇALIŞTAYI (16 Şubat 2014 PAZAR)

08:00  Kahvaltı

09:00 Kuranı Kerim ve Meali

09:30  Açılış konuşması (Mustafa ÇETİN)

10:00 Çocuk Eğitiminde terbiye ve Rab Kavramı  (Bekir YABACIOĞLU)

11:00 Planlı Çalışma ve Disiplin (Yaşar ÇIRAKLI)

12:00  ARA

14.00 5-10 Yaşarası Çocukların Gelişim Dönemlerine Göre Yaklaşımlar (Mehmet AKYÜZ)

14:45  ARA

15:15  Çocukların dini duygu ve düşünce gelişimlerine katkıda bulunacak faktörler (Osman ÖZ)