Eğlenerek Öğrenme Sevinci

0
107

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Orta Öğretim Komisyonu tarafından yürütülen yaz okulu 11 Haziran 2012 Pazartesi saat 09.00 da Türkiyem İlköğretim Okulunda başladı.

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen protokol çerçevesinde yürütülen ve “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında yer alan yaz okuluna ilgi oldukça yüksekti. Öğrencilerin coşkuyla katıldıkları gözlemlendi. Velilerin ise yaz okulu programında beklentileri yüksekti.

350 kadar kayıtlı öğrencimizin olduğu yaz okulu programında başta Kuran-i Kerim, adabı muaşeret, peygamberimizin hayatı, dini bilgilerin yanı sıra etkinlik olarak da öğrencilerin ilgi ve yetenekleri gözetilerek masa tenisi, satranç, voleybol, basketbol, futbol, müzik, tiyatro, karikatür, şiir, resim, sinema gösterimleri yapılmaktadır. Gündelik okul programımız haftanın ilk dört günü saat 12.30’da sona ermektedir.

Cuma günleri ise çocuklarımız iki grup halinde İnönü Üniversitesi yüzme havuzuna götürülerek saat 13.00 – 17.00 arasında yüzme eğitimi verilmektedir.

Yaz okulu programımız 18 Temmuz 2012 Çarşamba günü yapılacak olan piknik ve kapanış gecesi programıyla sona erecektir.