Ana Sayfa Kuruluşlar Eğlenerek Öğreniyorum Yaz Okulu Sona Erdi

Eğlenerek Öğreniyorum Yaz Okulu Sona Erdi

0
Eğlenerek Öğreniyorum Yaz Okulu Sona Erdi

Nizip Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “Eğlenerek Öğreniyorum Yaz okulu” yapılan bitirme programı ile sonlandı.

Yaz okulu boyunca öğrenciler alanında eğitimli kişiler tarafından Kur-an’ı Kerim derslerinin yanında; siyer, temel dini bilgiler derslerini de aldılar. Kur-an’ı Kerim dersleri çocukların yaş grupları ve seviyelerine uygun olarak, öğretmenlerinin uygun gördüğü bir sistemde uygulandı. Siyer ve temel dini bilgiler dersleri de eğitimciler tarafından hazırlanan materyaller ve geliştirilen eğlenceli metotlarla öğrencilere sevdirilerek öğretildi.

Yaz okulu sonunda öğrencilerle birlikte  hazırlanan program velilere sunuldu. Kur-an’ı Kerim tilaveti ve okunan meali ile başlayan programda öğrenciler tarafından söylenen ilahiler, rontlar sergilendi. Ayrıca yapılan “Kur-an Hayatımızın Neresinde” adlı tiyatro izleyiciler tarafından ilgi ile seyredildi. Eğlenceli ve öğretici geçen bir yaz okulu daha büyük emekler verilerek gerçekleştirildi. Katkılarından dolayı Başta Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü, Cengiz Gündeş’e, Nizip Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Genç’e, Dr. Abdulkadir Erdil İlköğretim Okulu Şeyh Müslüm Alver’e, Müdür Yardımcıları Cuma Ağca ve Mustafa Taşkesen’e  ve de Konferans Salonunu Bizlere Tahsis eden Halil Kendirci hocalarımıza teşekkür ediyoruz.