Eğitim Hizmet Kompleksimizde İlk İftar!

0
Eğitim Hizmet Kompleksimizde İlk İftar!

Birkaç yıldır inşaat çalışmaları süren vakfımızın EĞİTİM HİZMET KOMPLEKSİ, öğrenci yurdu inşaatının tamamlanmasıyla ilk semeresini verdi ve gönüllülerimize yönelik iftara ev sahipliği yaptı.

Geçen günlerde vakıf bünyesindeki komisyon üyelerine evsahipliği yapmanın ardından gönüllülere de ev sahipliği yapması bir milat olarak kayda geçti.

İftar programına Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali ŞAHİN, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan FADILOĞLU, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir ÖZTEKİN, Hasan KALYONCU Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÖZDEMİR, Milli Eğitim İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Vâiz DOĞAN,  Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülhalim ÜNVERDİ, Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YAĞCI, Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsmal AKASLAN, Oğuzeli Müftüsü Şaban KONDİ, sivil toplum örgütü temsilcileri, ilgililer ve 600’ü aşkın gönüllü katıldı.

Program, İmam-Hatip Öğrencilerine Yönelik Çalışmalar Komisyon Başkanı İbrahim Kutlu ÖZMANTAR’ın sunumunda gerçekleşti. İftar yemeği ve akşam namazının ardından ilk olarak Kur’an tilaveti için Oğuzeli Müftüsü Şaban KONDİ mikrofona davet edildi.

Kur’an tilavetinden sonra aynı zaman Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı da olan vakfımız Bülbülzade’nin Yönetim Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR açılış konuşması gerçekleştirdi. ALDEMİR şöyle konuştu:

“Bir dağı, bir vadiyi, bir beldeyi, bir binayı, anlamlı kılan onun üzerinde yapılan işlerdir.

Mekânlarımızın büyük olması, çeşitli olması, farklılıklar içermesi medeniyetimizin, kültürümüzün değerlerini taşıyor olması önemlidir.

Ancak bu mekânları ete-kemiğe büründürüp geleceğe taşıyacak olan diri gönüllü, inanmış, adanmış, bu dünyaya bir emanet bilinci ile bakan insanlardır.

Bu mekânların içerisinde gençlerimiz bu saydığım donanımlarla yetişirse mücadeleyi, inanmışlığı, adanmışlığı kavrar, farklılıkları tehdit değil fırsat görür ve her günü hayırlı işlerle doldurmaya çalışır.

İnsanların ruhu olduğu gibi yapılan binaların da ruhu vardır.

Bu eserin ruhu bunun ortaya çıkması için harçlığını paylaşan çocuğun, ekmeğini paylaşan işçinin, kazancını paylaşan hayırseverlerin ve bunun gerçekleşmesi için canhıraş çabalayan yürekli annelerin, merhametli yöneticilerin, faziletli eğitimcilerin ve erdemli gençlerin çabasıdır.“

ALDEMİR’in konuşmasının ardından selamlama konuşmalarına geçildi. Hasan KALYONCU Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÖZDEMİR, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali ŞAHİN selamlama konuşmalarında vakıf çalışmalarından övgüyle bahsederken iftara katılmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirerek Ramazan’ın barış, mutluluk, huzur getirmesi temennisinde bulundular.

Son olarak Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir ÖZTEKİN mikrofona geldi. ÖZTEKİN, selamlama konuşmasının ardından yaptığı dua ile iftar programı sona erdi.