Duygu Ve Sevinç Bir arada

0
Duygu Ve Sevinç Bir arada

3 Mayıs 2012 Pazar günü akşamı Özel Yıldız İlköğretim okulunda gerçekleştirilen EKE yılsonu programı çok kalabalık ve coşkulu bir davetli huzurunda yapıldı.

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Evde Karakter Eğitimi bir dönemi daha geride bıraktı. Bir yıl süren, kendine has zorlukları ile birlikte bir o kadar da özverili ve sevgi yumağı ile yoğrulan ortamlarda verilen emeğin semeresi herkesi sevince boğdu.

3 Mayıs 2012 Pazar günü akşamı Özel Yıldız İlköğretim okulunda gerçekleştirilen EKE yılsonu programı çok kalabalık ve coşkulu bir davetli huzurunda yapıldı.

Program ikizlerin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunması ile başladı. Çınar-Der EKE Komisyon Başkanı Eğitimci Mehmet Ürgel’in açış ve selamlama konuşması ile sürdü. Mehmet Ürgel konuşmasında sosyal paylaşım sitelerinin, internetin, televizyon dizi ve programlarının bizlerin ve çocuklarımızın hayatını nasıl kuşattığını ve esir aldığını, bunun karşısında kitap okumanın, düşünme/tefekkürün, kainattaki ayetleri okumanın bir o kadar hayatımızdan kopup gittiğinin, bunun farkında bile olmadığımızdan bahsetti.

Bütün bu yaşananlara karşı neslin ıslahı konusunda yapacağımız çok şeylerin olduğu, neslimize değer merkezli eğitimler vermemiz ve bunun imkanlarını araştırmamız, yoksa oluşturma yönünde çaba sarfetmemiz, bunun biz ebeveynlerin üzerinde birer yükümlülük olduğunu belirtti.

EKE öğrencilerinden Çınar-Der Kitap Kulübüne üye olarak en çok kitap okuyan kişi seçilen Beyza Nur Erbaş’a EKE Başkanı tarafından hediyesi takdim edildi.

SALONDAKİLER GÖZYAŞINA BOĞULDU…       

Bunun akabinde EKE grupları sırası ile hazırladıkları eserleri sahneye koymaya başladılar. Küçük Fatıma Berra Doğan’ın okuduğu şiir salondakileri gözyaşına boğdu. Duygulu anlar yaşanmasına vesile oldu.

Bundan sonra oluşturulan gruplar birbirinden güzel eserlerini seslendirdiler ve tiyatro gösterilerini sundular.

Program sonunda öğrencilere öğretmenleri tarafından EKE başarı belgeleri takdim edildi ve program sonlandırıldı.

ÇINAR-DER HABER