Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Düşüncenin Anahtarı Kavramlar

Düşüncenin Anahtarı Kavramlar

0
Düşüncenin Anahtarı Kavramlar

AÖB Gaziantep Şubesi günlük hayatta sık sık kullandığımız kavramların irdelendiği “Düşüncenin Anahtarı Kavramlar” adlı kavram analizi programı başlattı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Komisyonu günlük hayatta sık sık kullandığımız kavramların irdelendiği “Düşüncenin Anahtarı Kavramlar” adlı kavram analizi programı başlattı.

İki haftada bir Cumartesi günleri yapılan programda günlük hayatta sık sık kullandığımız ve düşüncemize yön veren kavramlar ele alınıyor. İlk Program AÖB Yüksek Öğretim Komisyonu Üyesi Ebuzer Nas’ın moderatörlüğünde 29 Mart Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Aygün Erek Öğrenci Yurdu’nda yapıldı. Programda Demokrasi, Laiklik ve Sekülerizm ve Liberalizm konuları işlendi.  Demokrasi kavramının sunumu Muhammed Enes Doğan, Laiklik ve Sekülerizm kavramının sunumu Yunus Keklikçi ve Liberalizm kavramı sunumu Ahmet Yasir Kaya tarafından dinleyicilere aktarıldı.

Programa AÖB Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kar ve komisyon üyeleri ile çok sayıda AÖB Gaziantep Şubesi üyesi öğrenci katıldı.

Dergi Makale Tahlilleri

AÖB Yüksek Öğretim Komisyonunun düzenlediği dergi ve makale tahlilinde ise bu ay Kur’ani Hayat dergisinden iki makalenin tahlili yapıldı.

AÖB Yüksek Öğretim Komisyonu Üyesi Mehmet Taşkesen tarafından sunulan programda ilk makale “Hz. Yusuf Kısasından Gençliğe Mesajlar” adlı makaleydi.

İkinci makale ise yine aynı dergide yayınlanan “Nurettin Topçu, Necip Fazıl Ve Sezai Karakoç’un Gençliğe Mesajları” adlı makale idi.

Program yapılan sunumların ardından karşılıklı değerlendirmelerle sona erdi.