Düşünce Akademisi Açıldı

0
218

Anadolu Platformu yapısı altında, genç beyinler tarafından kurulan Anadolu Talebe Birliği (ATB)`nin düşünsel çalışması olan Düşünce Akademisi`nin açılışı ATB Genel Merkezi`nde gerçekleştirildi .”

Anadolu Platformu yapısı altında, genç beyinler tarafından kurulan Anadolu Talebe Birliği (ATB)`nin düşünsel çalışması olan Düşünce Akademisi`nin açılışı  ATB Genel Merkezi`nde gerçekleştirildi .”Sana, Bana, Vatanıma, İnsanlığa Dair, Söyleyecek Sözü Olanlara” sloganıyla başlatılan akademik programa üniversiteli öğrenciler yoğun talep gösterdi. Tanışma ve genel anlamda derslerin içeriğinin konuşmacılar tarafından aktarıldığı panel yaklaşık bir saat sürdü.

 Akademide, dersler her hafta Cumartesi günü saat 11`de başlayıp yaklaşık dört saat sürecek. Bayram tatili vesilesi ile bir sonraki dersin 27 kasım 2010 günü, saat 11`de gerçekleştirileceğinin duyurulduğu dersler ve hocaları şöyle:

1. Modern Dünya Sistemi – Ali Özcan

2. Soğuk Savaş Sonrası Dünya Jeopolitiği – Ahmet Özcan

3. Mukayeseli Doğu ve Batı Felsefesi – Ümit Aktaş

4. Türkiye Modernleşmesi – Hüseyin Özhazar

Düşünce akademisi hakkında geniş bilgi www.dusunceakademisi.org adresinden alınabilir yada Düşünce Akademisi’nin Koordinatörü Murat Humartaş’la 0 546 459 22 44 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz