Dünyayı Değiştirme İddiasını Kaybetmemiş Herkes Gençtir

0
158

İyilikder tarafından 28 Nisan Pazar akşamı saat 20:30’da Kutlu Doğum Programı düzenlendi.

Başakşehir Çınar Koleji konferans salonunda düzenlenen programa ilgi büyüktü. Sunuculuğunu Seyid Ömer Özhazar ve Enes Gündüz’ün yaptığı programda katılımcılar güzel bir atmosfer yaşadılar.

Program Eyüp Bur Hoca’nın Kuran tilaveti ile başladı. Daha sonra selamlama konuşmalarına geçildi. İyilikder başkanı Yunus Aksu’nun selamlama konuşmasıyla devam eden programda Seyid Ömer Özhazar ve Enes Gündüz konuşmalar arasında şiir okuyarak sunumlarını gerçekleştirdiler.

Sen, fikir kadar güzel;
Ve tek, birden daha tek!
Itrını süzmüş ezel;
Bal sensin, varlık petek

Sensin ölüme hisar;
Bakisi hep inkisar

Sar bizi, çepeçevre sar,
Rahmet rüzgârı etek!

İslami ilimler üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Yazar Ramazan Kayan  “Gençlik nedir?” sorusuna yanıt arayarak başladığı konuşmasını “Dünyayı değiştirme iddiasını kaybetmemiş herkes gençtir. Şunu demek istiyoruz, yaşadığımız şu dünyada bir iddiamız‚ bir idealimiz‚ bir hedefimiz var. Bizi genç ve diri tutan bu iddia ve irademizdir. Yaşamı anlamlı yapan‚ yaşamı güçlü ve güzel kılan yaşadığımız dünya hayatında hangi iddia ve hangi dava ile ilgilendiğimizdir. Aksi takdirde gelecek davası olmayan puslu bir hava içinde gençliğimizi kaybederiz.” diye sürdürdü.

Karne notuyla gençlerimize değer biçiyoruz.

Gençlerin yetiştirilmesi konusunda yapılan yanlışlıkların altını çizen Ramazan Kayan “Geleceğimizi inşa eden gençlerimizi yetiştirirken gençliğin önüne koyduğumuz hedeflere çok dikkat etmeliyiz. Maalesef ki çocuklarımızın‚ gençlerimizin önüne koyduğumuz hedefler daha çok dünyalık başarılarla; karne notuyla‚ puanlarla‚ rakamlar ve çözdüğü testlerle gençliğimize değer biçiyoruz. Gençliğimizin geleceğini karne notuyla ölçmeye kalkarsak gençlerinin tek davası sınavda alacağı puan olur.” dedi.

Gençlik her türlü baskı karşısında özüne dönüyor.

Tüm olumsuz yönlendirmelere‚ kimliksizleştirmelere rağmen, gençlikten umutlu olduğunu belirten Kayan “Ben özellikle son iki yıldır Arap dünyasında esen gençlik rüzgarından umutluyum. Gençlik her türlü baskı karşısında özüne dönüyor‚ misyonunu kuşanıyor‚ zulme karşı onurlu bir direnişin mücadelesini yapıyor. Tahrir meydanı bu gün ümmetin gençliğinin yeniden doğuşuna vesile oluyor.” dedi.

Ramazan Kayan’ın sunumundan sonra sahne, Grup Genç’e devredildi. Sözlerin yerini notlar aldı. Gecede en son sahneye çıkan Grup Genç tam anlamıyla bir final yaptı. Hem kendi şarkılarından, ilahilerinden hem de izleyenlerin isteklerinden oluşan bir müzik demeti sundular. Geceyi noktalamak isteyen Grup Genç davetlilerden izin istedi fakat davetlilerin şarkı isteklerini de okumadan geçmediler. Program Grup Genç’in albüm imzalamaları ardından son buldu.