Dünya’nın Renkleri Adana’da Buluştu

0
193

Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması 29 Nisan’da Adana’da gerçekleştirildi.

Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından bu yıl 10.su gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşması Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı. Adanalıların yoğun ilgi gösterdiği ve yaklaşık 70 ülkeden üniversite öğrencilerinin kültürlerini tanıttıkları buluşmaya ilgi büyük oldu.

Adana Vali Yardımcısı Kadir Okatan, MEB Daire Başkanı Fatih Kuzu, Ak Parti İl Başkanı Fikret Yeni, UDEF Genel Başkan Yardımcısı Fatih Evran, Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, Memur Sen İl Başkanı Mehmet Sezer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hayati Koca, Mehmet Çalışkan, Kızılay İl Başkanı Ramazan Saygılı, Seyhan İlçe MEM İzzettin Aydın, Çukurova İlçe MEM Ayhan Dağlı, Sarıçam İlçe MEM Seyhan Çelik, Kozan İlçe MEM Mehmet Kaplan, Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun, Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Habip Bilgin, Yüreğir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ekrem Ulu, Ülfet Der yönetici ve üyeleri, ÇUDER yöneticileri ve çok sayıda STK Temsilcisi ve Adanalının katıldığı programda misafirlere Özbek Pilavı da ikram edildi.

İlk olarak ÇUDER Başkanı İbrahim Tokgöz’ün açılış konuşması ile başlayan program daha sonra Adana Vali Yardımcısı Kadir Okatan ve UDEF Genel Başkan Yardımcısı Fatih Evran’ın selamlama konuşmaları ile devam etti. Konuşmalarında uluslararası öğrencilerle ilgili sayısal veriler paylaşmanın yanında, öğrencilere yönelik yapmış oldukları çalışmalarla ilgili bilgiler de veren yöneticiler, her öğrenciye kendi evlatları gibi yaklaştıklarını ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasından mezun olup gittikleri ülkelerindeki koordinasyona varıncaya kadar geniş çaplı faaliyetler yürüttüklerini belirtti.

Konuşmaların akabinde Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularından Adil Şan bestelediği şiirlerini seslendirdi ve daha sonrasında üniversiteli gençler tarafından farklı ülkelerin kültürlerini yansıtan dans, şarkı ve şiir gösterimleri oldu. Gün boyu süren etkinliklerde Adana halkı dünyanın farklı coğrafyalarından kültürlere şahitlik etti ve yakından tanıma fırsatı buldu.