Dünyanın Renkleri Adana’da Buluştu!

0
159

11. Uluslararası Öğrenci Buluşması, yaklaşık 100 ülkeden öğrencinin katılımıyla Adana’da yapıldı.

Adana’da öğrenim gören yaklaşık 100 ülkeden üniversite öğrencileri, kendi ülke ve kültürlerini Adanalılara tanıtma fırsatı sundu. Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından çok sayıda partner kuruluşla birlikte organize edilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması 28 Nisan 2018 tarihinde Evliya Çelebi Uygulama Oteli Bahçesi2nde yapıldı.

Programa Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Akpınar, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, AÖB Akdeniz Bölge Sekreteri Yakup Kölay, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, STK temsilcileri ile çok sayıda Adanalı katıldı.

Açılış konuşmaları ile başlayan program daha sonra farklı ülkelerden öğrencilerin kendi folklorik oyunlarını sergilemeleri ve Türkiye kültürüne ait bazı gösteriler sunmasıyla devam etti. Ardından ülke tanıtım stantlarının kurulu olduğu otel bahçesine geçilerek açılış kurdelesi kesildi.

Etkinlik, açılan stantlardaki yöresel ürünlerin tanıtımı, farklı ülkelere mensup öğrencilerin sergiledikleri dans, şarkı, şiir dinletileri ve ikramlar eşliğinde akşam saatlerine kadar sürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz