Ana Sayfa Kuruluşlar Dünya Yetimler Günü’nde Yetimlerle İftar

Dünya Yetimler Günü’nde Yetimlerle İftar

0
Dünya Yetimler Günü’nde Yetimlerle İftar

Reyhanlı Ufuk-Der ve İyilikder Reyhanlı Temsilciliği, yetimleri olan 13 aile ile birlikte iftar yaptı.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği (Ufuk-Der) ve İyilikder Reyhanlı Temsilciliği üye ve gönüllülerinden oluşan bir grup iyiliksever, işbirliği yaparak Dünya Yetimler Günü’nde (20 Haziran 2016 Pazartesi) yetimleri  olan 13 aile ile birlikte iftar yaptı. 

Ufuk-Der ve İyilikder gönüllüleri, evlerinde hazırladıkları iftar yemeklerini yanlarında getirerek oruçlarını yetimlerin yaşadıkları mekânlarda açtılar. Oyuncakların da hediye edildiği Suriye’deki savaşın yetim bıraktığı çocuklar, kendilerine uzanan bu sevgi, merhamet ve yardım eli ile tarifsiz bir mutluluk yaşadı. 

Ufuk-Der Başkanı Mustafa Şanverdi, 15 Ramazan’ın Dünya Yetimler Günü olduğunu belirterek, “amacımız Peygamber Efendimizin (as) emaneti diyebileceğimiz yetimleri sevindirip yalnız olmadıklarını kendilerine hissettirmek” dedi.

Yetimlerin ihtiyaçlarının giderilmesi ile ilgili yardımlarının güç ve imkânları nispetinde devam edeceğini ifade eden Şanverdi, “bugün bu iyilik adımına katkı sağlayan kardeş kuruluşumuz İyilikder’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Şanverdi, bu işbirliğinin Ramazan sonrasında da sürdürülüp yetimlerin yıl boyunca sevindirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yetimlerin yalnız olmadıklarını, her zaman onların yanlarında olmaya çalıştıklarını, onları, çocukları ve kardeşleri gibi gördüklerini, eğitim ve sağlık ile ilgili konularda onlara destek olmaya gayret ettiklerini de sözlerine ekleyen Şanverdi, yetimleri sevindirmek için burada bulunan üye ve gönüllülere de müteşekkir olduklarını belirtti.