Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Dünya Yetimler Gününde Kardeşlik Soframız Yeryüzüne Yayıldı

Dünya Yetimler Gününde Kardeşlik Soframız Yeryüzüne Yayıldı

0
Dünya Yetimler Gününde Kardeşlik Soframız Yeryüzüne Yayıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Dış ilişkiler Biriminin organize ettiği ve bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz “Kardeşlik Sofrası” projemiz Kudüs, Makedonya, Bosna Hersek, Kosova, Uganda, Azerbaycan, Lübnan, Bangladeş, Suriye, Kıbrıs ve Yemen olmak üzere 10 ülkede açıldı.

Bir aylık bir süre boyunca yaklaşık 100 üniversitede çalışma yapan üniversite temsilciliklerimiz, 15 Ramazan Dünya Yetimler günü kapsamında yetimler yararına açtığımız iftar sofraları için kitap ayracı satışı, üniversite ve şehir merkezlerinde kurulan kermesler aracılığı ile yardım kampanyası düzenlediler.

Elde edilen gelirler ile proje sonunda toplamda İyilik-der organizasyonuyla dünyanın farklı ülkelerindeki 15 bin yetim çocuğa iftar yemeği verilirken, bu kapsamda Türkiye’nin farklı şehir ve üniversitelerindeki binlerce üniversite öğrencilerine yönelik yetim farkındalığı oluşturmuş oldular.

Türkiye’nin muhtelif üniversitelerinden Kardeşlik sofrasının açıldığı ülkelere giden öğrencilerimiz iftar organizasyonlara destek vererek, yetim çocuklar ile hemhal olurken ve unutulmayacak anlara şahitlik ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.