Dünya Ahiretin Tarlasıdır

0
228

Akdeniz Derneği kadın üye ve gönüllülerinin katıldığı programda Vaize Menekşe Öztürk “Dünya Ahiretin Tarlasıdır” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Kadın Komisyonunun ayda bir düzenlediği Çay Saati programı bu ay 15 Kasım Çarşamba günü dernek merkezinde yapıldı.

Akdeniz Derneği kadın üye ve gönüllülerinin katıldığı programda “Dünya Ahiretin Tarlasıdır” konusu üzerine Vaize Menekşe Öztürk bir sunum gerçekleştirdi.

Öztürk konuşmasında kısaca şunlara değindi:

-Dünya yakın, ahiret son demektir. Rabbimiz bize yakın olan dünyayı imtihan için verdi. Buradan kazandıklarımızın sonuçlarını ahirette göreceğiz. Ateşimizi de kazancımızı da, kısacası burada ne hazırladıysak ahirete onu götüreceğiz. O yüzden “Ölümden korkma amelinden kork.”

-Allahu Teâla, “İnsan ancak çalıştığına erişir. Onun çalışması şüphesiz görülecektir. Sonra ona karşılığı eksiksiz verilecektir. Doğrusu son varış rabbinedir” buyuruyor.

-Hz. Ali, “Dünya; Allah’ın peygamberlerinin mescidi, secde ettiği yer, ayetlerin indiği, meleklerin namazgâhı, Allah dostlarının mekânı, cennetin kazanıldığı yerdir” der.

-Ne tutkuyla ahireti unutarak dünyaya bağlanmak, ne de tamamen uhrevileşmek gerekir.

-“Dünya müminin zindanı, kâfirin cennetidir.” Hadisi Şerif

-“Ey insanlar Allah karşısında takva sahibi olun, dünyevi isteklerinizde ölçülü davranın. Çünkü kimse kendine nasip edilen kısmeti yemeden ölmeyecektir. Helal olanı alın, haram olanı terk edin.”

Vaize Menekşe Öztürk’ün sunumun ardından, “Dünya Ahiretin Tarlasıdır” konusu ve dernek çalışmalarıyla ilgili sohbet edildikten sonra program sona erdi.