Dr. Azzam Temimi Gaziantep’te…

0
189

Filistin asıllı düşünce ve siyaset adamı Dr. Azzam Temimi, Gaziantep’te çeşitli temaslarda bulundu.

Dr. Azzam Temimi, 29 Mart Salı günü geldiği Gaziantep’te çeşitli temaslarda bulundu. 

İlk gün Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek programına başlayan Dr. Azzam Temimi, buradan Minberşam Derneği’ne geçti. Burada Suriyeli misafirlere yapılan yardımlarla ilgili bilgi alan Temimi daha sonra İyilikder Gaziantep Şubesi Yardım Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyarette, İyilikder’in yardım faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Temimi, daha sonra Mütercim Asım Konferans Salonunda Suriyeli öğretmenlere yönelik söyleşi programına katıldı.

Dr. Azzam Temimi daha sonra Suriye Ulusal Koalisyonu Geçici Başbakanı Ahmet Toma’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Suriyelilerin durumu, Türkiye ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklar ele alındı.

Ziyaretin ardından Gaziantep Üniversitesine geçen heyet, Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun’u makamında ziyaret etti.

Okul Ziyaretleri

Dr. Azzam Temimi, Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü iki okulu da ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle hasbihal etti. Ziyarette Suriyeli öğrenciler İstiklal Marşı’nı Türkçe ezberden okuyarak misafirlere jest yaptı.

Ziyaretin akşam bölümünde ise Fecr Radyo’da canlı yayına katılan Temimi, gündemle ilgili soruları yanıtladı. Temimi daha sonra BEKAM’da düzenlenen “21. Yüzyılın Dünyasında Müslümanlar” başlıklı konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Ziyaretin son gününde Gaziantep’te bir medreseyi ziyaret eden Temimi, buradan Bülbülzade Vakfı’na geçti. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Dr. Azzam Temimi adına Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında fidan dikildiğini belirterek, Temimi’ye berat takdim etti.

Aldemir, Dr. Azzam Temimi’ye 9 kitaptan oluşan Evde Karakter Eğitimi setinin Arapça baskısı ile diğer kitap setlerinden hediye etti.