Dr. Adnan Hammad Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

0
200

Global Health Başkanı Filistin asıllı Amerikalı Biyolog Dr. Adnan Hammad Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek vakıf çalışmalarıla ilgili bilgi aldı.

Global Health Başkanı Filistin asıllı Amerikalı Biyolog Dr. Adnan Hammad Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. 03 Temmuz Salı günü gerçekleştirilen ziyarette Ekim ayında mültecilerle ilgili sağlık alanında konferans düzenlemek istediklerini belirten Hammad, bu amaçla Bülbülzade Vakfı ile ortak çalışma yürütmek istediklerini dile getirdi. Mültecilerle ilgili yaptığı çalışmalarda Ürdün ve civar ülkeleri de gezdiğini belirten Hammad, Türkiye’deki mültecilerin diğer ülkelerle kıyaslanamayacak ölçüde iyi olduğunu belirtti.

Bülbülzade Vakfı başkanı Turgay Aldemir de Anadolu’nun bölgenin doğal başkenti olduğunu belirterek tarih boyunca başı sıkışanların Anadolu’ya mutlaka yolunun düştüğünü dile getirdi. Aldemir, mültecilere yardımı sadece maddi yardım olarak düşünmediklerini bunu bir adım daha ileriye götürerek eğitim ve kültürel alanda da çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi. Aldemir hiç kimsenin Türkleşmesini beklemediklerini geçmişte olduğu gibi çok kültürlü, çok dilli, çok dinli bir şekilde bu coğrafyada yaşamak istediklerini dile getirdi.

Dr. Adnan Hammad görüşmelerin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdi, BEKAM ve Tire Kitap tarafından Arapça çıkarılan kitapları ve İşrak Gazetesi’ni inceledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz