Dostlar Belgrat Ormanında

0
Dostlar Belgrat Ormanında

İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen ve ortak değerleri paylaşan konuklar gün boyu gerçekleştirilen sportif faaliyetlerle birbirleriyle daha yakından tanışma fırsatı buldular

İstanbul Küçükçekmece faaliyetlerini sürdüren Bilim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (BEKADER)’in düzenlemiş olduğu Cennet Bölgesi piknik programı 15 Temmuz Pazar günü Belgrat Ormanları Mehmet Akif Ersoy Mesire alanında gerçekleştirildi. Piknik gezisine Beylikdüzü, Esenyurt, Parseller, K. Çekmece, Halkalı ve İnönü Mahallesinden temsilciler katıldılar.

Kahvaltı ile güne başlayan konuklar voleybol, halat çekme, dart oyunu, güreş ve benzeri sportif faaliyetler ile birlikte gün boyu hoş ve keyifli vakit geçirdiler. Toplu olarak kılınan öğlen namazından sonra Tarihçi-Yazar Hüseyin Özhazar günümüz Türkiyesi ve Ortadoğu siyasetinin tarihi arka planına değindiği konuşmasını yaptı.

Özhazar konuşmasında şunlara değindi: “İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen ve ortak değerleri paylaşan konuklar gün boyu gerçekleştirilen sportif faaliyetlerle hem keyifli vakit geçirme hem de birbirleriyle daha yakından tanışma fırsatı buldular. Fakat burada bulunmamızın tek amacı güzel bir gün geçirmek ve piknik yapmak değil. Aynı zamanda bizler tarihi sorumlulukları olan ve önemli bir kırılma döneminden geçen bir bölgenin insanlarıyız. Bu durum bizler arasında daha yakın bir işbirliğini ve dayanışmayı gerekli kılmaktadır. İnşallah okumalarımızdan ve buradan edindiğimiz bilinç ve ruhla sorumluluklarımızı yerine getirmede daha duyarlı olacağız. Cennet Bölgesi olarak örnek çalışmalar ortaya koyacağız. Bütüncül hareketimiz sürecinde bize düşen sorumluluğu eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışacağız. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

Düzenlenen program İkindi namazının kılınmasının ardından piknik alanında yapılan genel temizlik ile sonlandırıldı.