Dörtyol’dan Suriye’ye Un Ve Battaniye

0
117

KÖRFEZ Derneği Suriye’de baş gösteren açlık ve soğuk kış şartları nedeni ile Suriye’ye 1 kamyon un ve battaniye gönderdi.

KÖRFEZ Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Suriye’de baş gösteren açlık ve soğuk kış şartları nedeni ile Suriye içindeki acil ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Suriye’ye 1 kamyon un ve battaniye gönderdi. Yardıma Dörtyol’dan Ensar Derneği, Furkan Vakfı, Gönül-Der, Reyhani-Der ve Ribat Vakfı Fahri Temsilciliği de destek verdi.

Sorun sıcaklığını koruduğu müddetçe yardımların belli aralıklarla düzenli olarak tekrar edileceğini belirten Körfez Derneği yetkilileri şunları söyledi:

“Dörtyol ve çevresinden Derneğimize gelecek yardımların Suriye’deki mazlumlara ulaştırılması için çalışacağız. Mazluma atılan her bomba yüreğimize bir ateş düşürüyor. Suriye’deki korkunç zulme seyirci kalmak istemiyoruz. Suriye için Dörtyol’da bir fotoğraf sergisi düzenledik ve Namaz Platformu Kurucusu Ahmet Bulut’u getirdik. Bir süredir Erzin’den İskenderun’a kadar tanıdığımız tüm Sivil Toplum Kurumları’nı bu konuda beraber hareket etmeye davet ediyoruz, bu konuda toplantılar düzenliyoruz. Allah’ın ipine hep birlikte sarılmak ve dağılıp parçalanmamak için ümmetin dayanışma ve işbirliğine ihtiyacı var. İhtilafları değil ittifakları konuşmalıyız.

Farklı düşünenlere saygı duyuyoruz fakat Suriye’de 20 aydır devam eden zulümle ilgili zihnimiz ve safımız çok net. Tüm halkımızı dezenformasyona karşı dikkatli olmaya, burnumuzun dibindeki zulme karşı çok daha fazla duyarlı olmaya ve bu zulüm bitene kadar Suriye halkını desteklemeye çağırıyoruz.

Mahşerde bu günlerin mutlaka bir hesabı olacaktır.”

Yardımlarınız için Dörtyol’da 0555 593 56 65, Payas’ta 0326 755 60 63 numaralı telefonlardan KÖRFEZ Derneği ile irtibat kurabilirsiniz.