Dörtyol'da Piknik

0
Dörtyol'da Piknik

19 Mayıs Pazar günü Dörtyol’daki gönüllülerimiz Yeşilköy Dosteli Parkı’nda piknikteydiler.

Sabah Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinin sunumu vardı. Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Osman Öz program başlarken şunları söyledi: “Çocuklarımızın üstüne titriyoruz, beslenmelerine ve eğitimlerine son derece önem veriyoruz. Onların kalplerini de beslemeliyiz. Kalpler ancak Allah’ı anmakla tatmin bulur. EKE ile amaçladığımız çocuklarımızın kalplerinin beslenmesidir. Salih evlatla kazanılacak ecir bizler için de bitmez tükenmez bir mutluluk kaynağıdır…”

EKE sınıfları yıl boyu işledikleri siyer, peygamberler tarihi ve iman müfredatlarından seçilmiş metinlerden sunumlar yaptılar, şiirler okuyup ilahiler söylediler.

Osman Öz’ün ümmet ve kardeşlik üzerine yaptığı sohbetten sonra birlikte öğle namazı kılındı. Öğle yemeğinden sonra Konya Konevi Derneği’nden misafir olarak pikniğe katılan Ramazan Sönmez yaptığı sohbete “Eğitim denince ilk akla gelen Yüce Rabbimiz ve kitabımız Kur’an-ı Kerim olmalıdır. Çocuklara telkin yoluyla sürekli eğitim vermeliyiz.” diyerek başladı ve Lokman (a.s.)’ın oğullarına yaptığı nasihatleri hatırlattı. Kur’an’da bahsi geçen nasihatleri tek tek inceleyen Sönmez, konuyu “karakterli” olmaya getirdi ve EKE çalışmaları ile bağdaştırarak sunumunu sonuçlandırdı.