Doğu Anadolu EKE Çalıştayı

0
194

Doğu Anadolu Evde Karakter Eğitimi Çalıştayı Van Gökkuşağı Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde Özgürder Van Şubesi konferans salonunda gerçekleşti.

2 gün süren programa Muş, Iğdır, Erzurum, Doğubeyazıt, Bitlis, Tatvan, Van, Erciş, Gevaş, Muradiye ve Çaldıran’dan katılımlar oldu.

Program 24 Eylül cumartesi saat 09.00 da Gökkuşağı Derneği üyesi Metin KAYA’nın selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Burhan İçgüleç söz aldı. EKE çalışmalarının önemine değinen İçgüleç geçen sezon 600 kayıtlı öğrenci ile çok güzel çalışmalar ortaya koyduklarını belirti. İçgüleç ‘önümüzdeki sezonda kayıtlı öğrenci sayımızı 1000 olarak hedefliyoruz’ şeklinde konuştu. Söz konusu rakamların sadece Van’a ait rakamlar olduğunu, fakat bununla da yetinilmeyeceğini… Bu güzel çalışmayı bütün bölgeye yaymayı hedeflediklerini de ifade etti. İki gün süren seminer çalışmalarında; “Niçin EKE?” konusuyla Burhan İçgüleç, “Evde Grup Yönetimi” konusuyla Bayram Erginyürek, “Din Öğretimi” konusuyla Suat Arıkan ve “Çocuklarımız için ne yapabiliriz?“ konusuyla da Yrd. Doç. Mustafa Tatar sunumlarını gerçekleştirdiler. Program 25 Eylül öğleden sonra gerçekleştirilen grup çalışmalarının ardından sona erdi.