Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Diyarbakırlı Çocuklara İyilikder Sahip Çıktı

Diyarbakırlı Çocuklara İyilikder Sahip Çıktı

0
Diyarbakırlı Çocuklara İyilikder Sahip Çıktı

İyilikder, Diyarbakır’da bir grup çocuğun okul önünde indirdiği Türk bayrağını öpüp direğe asan çocukların ailelerini Diyarbakır merkezde ziyaret etti.

İyilikder, Diyarbakır’da bir grup çocuğun okul önünde indirdiği Türk bayrağını öpüp direğe asan çocukların ailelerini Diyarbakır merkezde ziyaret etti.

İyilikder Bölge Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Diyarbakır’da bir grup çocuğun okul önünde indirdiği Türk bayrağını öpüp direğe asan çocukların ailelerini Diyarbakır merkezde ziyaret etti. 22 Ekim Perşembe günü yapılan ziyarette çocukların babalarıyla görüşen Kaçmazer,ailelerin olaydan sonra maruz kaldıkları baskıları dinledi. Ziyarette ailelere gıda yardımı, kırtasiye yardımı, çocukların istedikleri bisikletleri almak için maddi yardım ve eğitimlerine katkı sağlamak için burs verildi.

Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapan İyilikder Güneydoğu Bölge Koordinatörü Mahmut Kaçmazer her mazlumun yanında olacaklarını belirterek; “Şuan İyilikder olarak Diyarbakır’dayız. İyilik namına ülkemizin her köşesine, her mazlumuna ulaşmak için mücadele ediyoruz. Bu gün de bölgemizin, ülkemizin kardeşliğini, birliğini, beraberliğini “çocuk samimiyeti” ile bize yeniden hatırlatan; hesapsız, beklentisiz bir şekilde iyilik duygularımızı harekete geçiren bu çocuklarımızı ve ailelerini ziyaret için buradayız. Takdire şayan bir iş yapmışlardır. Maalesef yapılan her iyi iş herkesçe iyi anlaşılmayabiliyor. Çocuklarımız ve aileleri bazı kesimler tarafından takdir yerine tahkir ediliyorlar. Herkese iyilikleri çoğaltmak çağrısında bulunuyoruz.” dedi. 

Daha sonra bölgenin kardeşliğine vurgu yapan Kaçmazer: “ Diyarbakır’da terörden dolayı zulme uğramış ve işinden olmuş ailelerimizin yardımına İyilikder olarak koştuk ve koşmaya devam edeceğiz. Burada kardeşlerimize elimizden geldiği kadar ekmeğimizi paylaşmaya ve onlarla beraber acılarını acı edinmeye dert edinmeyi şiar edinmiş olan İyilikder olarak bulunuyoruz. İyilik neredeyse İyilikder orada olacaktır. İnşallah İyilikder olarak veren el ile alan eli birleştirmeye kucaklaştırmaya ve yararları birlikte sarmaya gayret ediyoruz” dedi.