Dijital Okul Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

0
196

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Suriyeli öğrencilerin uzaktan eğitimi için başlatılan Dijital Okul Projesi’nin tanıtım toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Teymur Continental Hotel’de düzenlenen Dijital Okul Projesi’nin tanıtım toplantısına katıldı. 31 Ekim Pazartesi günü düzenlenen toplantıda Suriyeli öğrencilerin uzaktan eğitimi için başlatılan Dijital Okul Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Toplantıya Suriye Ulusal Konseyi Geçici Hükümeti Başkanı Cevat Ebu Hatab, Eğitim Bakanı Dr. İmad Barak, Digital Okul Proje Sorumlusu Mahmut Sukker, IDYORAYD Sorumlusu Halid Velid ve Unesco Sorumlusu Semir Fahru katıldı.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, “Dijital okul adlı uzaktan eğitim programının hazırlanmasında emeği geçen eğitimcilere, kurumlara teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi için yapılan her çalışmanın destekçiyiz’’ dedi.

Aldemir, eğitimde asıl olanın talim ve terbiye olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi:

“Eğitimde talim ve terbiye çok önemlidir. Zira Esad, Avrupa’nın en iyi üniversitelerinde eğitim almış olmasına rağmen ‘Cani Esad’ olmuştur.

Bugün coğrafyamızın geleceği için kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile fikir sahibi, düşünen ve üreten insanlara ihtiyacımız vardır.

Gerçek özgürlük beden özgürlüğünden ziyade düşünme ve vicdan özgürlüğüdür. Merhum Aliya’nın ifadesiyle “Asla köle olmayacağız”, direneceğiz. Zafer inananlarındır.

Bizler bu davamıza medya alanındaki İşrak Gazetesi, Fecr Radyo ve TV programları gibi çalışmalarımız ile katkı sağlıyoruz. Suriye içindeki İyilik Okulları ile eğitime destek veriyoruz.

Türkiye, ailenizin bir parçasıdır. Batılılar, Suriye meselesi ile niçin bu kadar yoğun ilgilendiğimizi her platformda soruyorlar. Batı bizi anlamaz ve anlamalarını da beklemiyoruz. Ancak biz biliyoruz ki; Halep, Şam, Kerkük, Musul kadim medeniyetimizin kardeş kentleridir. Halep Antep’tir, Antep Halep’tir.

Tüm bu eğitim çabaları, Suriyeli çocuk ve gençlerin aydınlanarak İslam âlemi üzerinde bir güneş gibi olmasını sağlayacaktır. Sizler ülkemize, şehrimize gelerek şeref kattınız.”