Ana Sayfa Yazarlar Hakan Albayrak `Devrim olmadı diyenler ahmaktır` dedim mi? – (Hakan Albayrak)

`Devrim olmadı diyenler ahmaktır` dedim mi? – (Hakan Albayrak)

0
`Devrim olmadı diyenler ahmaktır` dedim mi? – (Hakan Albayrak)

Belki de o anlama çekilmeye müsait başka bir cümle kurdum ve o cümle Atasoy ağabeyin zihninde “Devrim olmadı diyenler ahmaktır” şeklinde yer etti.

Sevgili Atasoy Müftüoğlu ağabeyimiz Yeni Şafak`a verdiği mülakatın bir yerinde şöyle bir cümle sarf etmişti: “Hakan Albayrak `Devrim olmadı diyenler ahmaktır` dedi.”

Hemen belirteyim: Atasoy ağabey ile aramızda çok kuvvetli bir muhabbet bağı var ve mülakatın ilgili bölümü de o muhabbetin bir tezahürüdür; “Hakan Albayrak `Devrim olmadı diyenler ahmaktır` dedi. O ahmaklardan biri de benim” diyerek bana taş değil gül attı Atasoy ağabey.

Neyse…

O gün bugündür birçok kardeşimiz `Hakan Albayrak böyle dedi` diyerek bana `cevap` verdi / veriyor.

Hakaret edenler de var.

`Ahmaktır` demişsem hakaret etmişim, dolayısıyla hakarete müstehak olmuşum; peki, dedim mi gerçekten?

Tunus`ta, Mısır`da, Libya`da şu veya bu şekilde devrimlerin olduğu bana göre hakikattir; `Devrim olmadı` diyenlerle aramızda ihtilaf var, birçok yazımda onları eleştirdim, ama `Devrim olmadı diyenler ahmaktır` cümlesini kurduğumu hatırlamıyorum.

O cümleyi kurduğuma ihtimal de veremiyorum.

“Arap Baharı” ile ilgili yazılarıma tekrar baktım, o cümleyi bulamadım.

Gözümden kaçmış olabilir tabii.

Atasoy ağabeye telefon açıp sordum; bir yazımda böyle bir ifadenin geçtiğini hatırladığını ama hangi yazımda geçtiğini şimdi hatırlayamayacağını, internet kullanmadığı için o yazıyı arayıp bulmasının da mümkün olmadığını söyledi.

Belki de o anlama çekilmeye müsait başka bir cümle kurdum ve o cümle Atasoy ağabeyin zihninde “Devrim olmadı diyenler ahmaktır” şeklinde yer etti.

Bir yazımı veya cümlemi veya ifademi tamamen yanlış anlamış da olabilir.

Ama, tekrar ediyorum, benim o cümleyi gerçekten kullanmış olup da yazılarımı tekrar gözden geçirirken gözden kaçırmış olmam da mümkün.

Rica etsem, bana “Devrim olmadı diyenler ahmaktır” cümlesini kullanarak yüklenen internet ehli kardeşlerimiz Yeni Şafak`ın internet sitesindeki yazı arşivimden o cümleyi bulup çıkarabilirler mi?

Gerçekten öyle demişsem ayıp etmişim, gereğini yaparım.

Dememişsem, bu cümle üzerimde kalmasın.

 Yenişafak

———————————-
Hakan Albayrak
 
DİĞER KÖŞE YAZILARI