Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Ders Halkaları İstişare Toplantısı Yapıldı

Ders Halkaları İstişare Toplantısı Yapıldı

0
Ders Halkaları İstişare Toplantısı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı yönetimi, ders halkaları eğitimcileri ile istişare toplantısı yaptı.

Bülbülzade Vakfı yönetimi, ders halkaları eğitimcileri ile 9 Şubat Perşembe günü BEKAM çok amaçlı salonda istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları ve ders halkası eğitimcileri katıldı. Toplantıda, bir yerden ders alan kişilerin bir yere de ders vermesi gerektiği anlayışı ile eğitimciler arasındaki muhabbeti ve uhuvveti güçlendirmek ve entelektüel müzakerelerde bulunmak amacıyla teşkilatçı bir yapının gönüllüsü ve emektarı olmanın hukuku ve önemi konuşuldu.

Toplantıda konuşan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, içinde bulunduğumuz zamanın ruhunu yakalamak ve sözünü üretmek için Dar’ül Erkam okulunu yeniden canlandırmak gerektiğini vurgulayarak; “Doğal ve vasat üzerine yol alırken hikmeti bulma çabalarımızı Niyet, Sahih Bilgi ve Tasavvur ile 3 temel esasa dayandırmalıyız. İnsan yetişmesinde, değer ortaya çıkarmada katkısı olan herkese ecir vardır. Din nasihattir ilkesince iletişim ve paylaşımlarımızı arttırmalıyız. Felsefesi olmayanların mektebi de olamaz anlayışı ile önce kendi felsefemizi ve tasavvurumuzu belirlemeli ve çevremizde yüreğine dokunmadığımız, gönlüne giremediğimiz kimse bırakmayana kadar mücadelemize devam etmeliyiz. Ders halkalarımızdaki katılımcıların hayatlarında her hafta yeni bir değişim ve dönüşüm sağlamalıyız. Zaman yönetimimizi yeniden önümüze koyup, küçük imkânlardan büyük çözümler üretmeliyiz. Ders halkalarımızdaki insanlar ailesine, çevresine, şehrine, ülkesine ve dünyaya duyarsız kalmamalı. Hayatın içinde tezahür eden olayları okuyarak, sosyal ilişkilerini güçlendirip, adalet, merhamet ve özgün fikirlerin üreticisi ve dağıtıcısı olmalıdır.” dedi.

.