Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

0
Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

Erdemder’in Kuran-ı Merim Meal Bilgi Yarışmasın da dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kısa adı ERDEMDER olan Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği Kuran-ı Kerim Meal Bilgi Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri dernek binasında düzenlenen bir törenle verildi.

7 Ekim 2012 tarihinde 15 yaş ve üstü 72 adayın katıldığı Meal Bilgi Yarışması, Hafızlar ve İlahiyatçılar ile ilahiyat eğitimi almamış 2 grubun katıldığı yarışma sonunda, Hafızlar ve İlahiyatçılar grubundan Osman Aykanat birinci, Zehra Tav ikinci ve Ümmügülsüm Erkmen üçüncü oldu. Diğer gruptan ise birinciliği Ahmet Alper Güven, ikinciliği Servet Arslan alırken Abdulselam Çakmak üçüncü oldu. Her iki gruptan dereceye giren biricilere Cumhuriyet altını, 2.lere yarım altın ve üçüncülere çeyrek altın ile plaket verildi.

Dernek binasında yapılan ödül törenine AKP İlçe Başkan Yardımcıları M. Emin Hız, Ahmet Ceylan ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yıldırım ile İslami hassasiyete sahip derneklerin temsilcileri ve davetliler katıldı. Törende bir konuşma yapan ERDEMDER Başkanı Yılmaz Alinç, 2010 yılında kurulan ERDEMDER’in Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformunun bir üyesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

‘’İslam, bir düşünüş biçiminden ziyade, bir yaşam biçimidir. Bu sebeple tüm faaliyetlerimizde geleceği hedef alan çalışma anlayışı ile hareket ediyoruz. Bireyi, aileyi, toplumu ve çevreyi bir bütünlük içerisinde değerlendiriyoruz. Amacımız Kuran-ı Kerim’in bir yaşam rehberi olduğunu hatırlatmaktı. Kuran-ı Kerim raflardan indirilerek ellerimizde, gönüllerimizde, ceplerimizde, çantalarımızda masalarımızda artık yer verilsin istedik. İşte bu gaye ile Kuran-ı Kerim Meal Bilgi yarışmasını düzenledik. Yarışmaya katılan, dereceye giren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum’’ dedi.

Gazipaşa Mahallesi Benlizade Cami müezzin kayyımı Bülent Acun hocanın okuduğu Kuran tilavetinden sonra dereceye girenlere ödülleri verildi.