Ana Sayfa Kuruluşlar Başak Eğitim Kültür Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Değişen Zamanda Değişmeyen Sorumluluklarımız

Değişen Zamanda Değişmeyen Sorumluluklarımız

0
Değişen Zamanda Değişmeyen Sorumluluklarımız

Başak-Der “Değişen Zamanlarda, Değişmeyen Sorumluluklar” konulu bir konferans düzenledi.

YİK Başkanımız Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan Erciş Başak Eğitim Kültür Geliştirme Ve Yardımlaşma Derneği(Başak-Der) kültür etkinlikleri kapsamında 01.01.204 Çarşamba günü “Değişen Zamanlarda, Değişmeyen Sorumluluklar” konulu bir konferans verdi.

 

Karaman Düğün salonunda saat 18.00 da düzenlenen ve halkın teveccühüyle ilgi gören konferansta, insanın değişmeyen sorumluluklarını sistematik, aynı zamanda kavramsal olarak üç başlıkta dinleyenlerine aktaran Ramazan Kayan; bunların ilkini diğer yaratılanlardan farklı olarak emaneti üstlenen insanın kendine karşı olan sorumluluğu olduğunu; ikincisinin, kendine karşı sorumluluğunun idrakinde olan insanın topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini ve son olarak da bu iki sorumluluğu yerine getiren insanın sonuçta Allah(c.c) ‘a karşı sorumluluğunu yerine getirmekten çekinmeyeceğini belirtti.

 

Konferansa ayrıca Birçok STK Gönüllüsü Ve Vatandaşlar Katıldı.

 

Takvanın bir yönüyle sorumluluk bilinci olduğunu hatırlatan ilkesel yaklaşımıyla sorunu üç sorumluluk ayağına oturtan Yazar Ramazan Kayan’ın konferansı  Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Erciş Başakder’in hazırlamış olduğu Slayt gösterimiyle devam etti. Program, Ramazan Kayan Hoca’nın “Değişen Zamanda Değişmeyen Sorumluluklarımız” adlı konuşması ve ardından Erciş Bahçelievler İmam hatibi Mesut Aydın Hoca’nın duasıyla noktalandı.