Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Değerlerimizle Değerliyiz Projesi Tamamlandı

Değerlerimizle Değerliyiz Projesi Tamamlandı

0
Değerlerimizle Değerliyiz Projesi Tamamlandı

Akdeniz Derneğince hazırlanan, “Değerlerimizle Değerliyiz Projesi” sertifika töreni yapıldı.

 

Akdeniz Derneğince hazırlanan, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ortak olduğu “Değerlerimizle Değerliyiz Projesi” sertifika töreni yapıldı. Akdeniz Derneği Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Mersin Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sema SARI, Müdür Yardımcısı Zeki MÜTHİŞ, Akdeniz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl KARAK, Proje Koordinatörleri Yusuf ADA, Feray DEBBAĞ, Kurs öğretmenleri Menekşe DEMİRKOL, Eylem BEŞKARDEŞ’in yanı sıra kursiyerler ve misafirler katıldı.

Program Eğitimci yazar Seyit Ahmet UZUN’un “Etkili Anne Baba Tutumları” konulu semineriyle başladı. Sayın UZUN konuşmasında; ailede en önemli unsurun fertlerin birbirini dinlemeleri, iletişim kanallarını sürekli açık tutmaları gerektiğini ifade etti. Ailede gençlerin acemi duygu yöneticisi, şoförü olduğunu ve ebeveynlerin bunu bilerek hareket etmelerinin doğabilecek kazaları engellemede önemli olduğunu vurguladı.

Dönem içerisinde yapılanların gösterildiği sunumun akabinde açılış konuşmasını Proje Koordinatörü Yusuf ADA yaptı. Sayın ADA; Akdeniz Derneği olarak eğitim faaliyetleri yaptıklarını, gelecek nesillerin sağlıklı yetiştirilmesinin yolunun annelerin eğitiminden geçtiğine inandıklarından yola çıkarak böyle bir projeyi yaptıklarını anlattı. Projelerine verdikleri desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, kurslara büyük bir özveriyle katılan annelere ve kurs öğretmenlerine teşekkür etti.

Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN ise yaptığı konuşmada; Aile eğitiminin özelliklede annelerin eğitiminin öneminden bir evde baba eğitimliyse bir kişi, anne eğitimliyse bütün aile fertleri eğitimlidir diyerek bahsetti. Değerlerin korunması ve yaşatılması gerektiğini vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Kursiyerler adına konuşan Demet BAHÇECİ ise duygu ve düşüncelerini anlattı; İyi bir anne olmak için geldiği kurslarda çok şeyler öğrendiğini, yaptıkları faaliyetlerle birilikte kendini geliştirdiğini ve bundan sonra daha iyi çocuk yetiştirmeye çalışacağını vurgulayarak böyle bir çalışmayı gerçekleştirenlere teşekkür etti.

Proje koordinatörü Yusuf ADA tarafından eğitimleri gerçekleştiren Seyit Ahmet UZUN, Menekşe DEMİRKOL, Eylem BEŞKARDEŞ’e plaket takdim edildikten sonra sertifika törenine geçildi. Kursiyerlere davetliler tarafından sertifikaları verildikten sonra yapılan ikramlarla program sona erdi.