Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Kadın ve Aile Derneği ‘Değerlerimizi Kurumsal Bir Şekilde Topluma Yayabiliriz’

‘Değerlerimizi Kurumsal Bir Şekilde Topluma Yayabiliriz’

0
‘Değerlerimizi Kurumsal Bir Şekilde Topluma Yayabiliriz’

“İlke ve Değer Merkezli Kurumsallaşma” başlıklı hizmetiçi programında konuşan AKADDER Genel Başkanı Rabia Aldemir “İnançlarımızı ve değerlerimizi, sistemli ve örgütlü bir şekilde topluma yaymak için vakıf ve derneklerimizi kurduk” dedi.

10-11 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Fatih’te yapılan AKADDER’in (Anadolu Aile ve Kadın Derneği) “İlke ve Değer Merkezli Kurumsallaşma” başlıklı hizmetiçi programında AKADDER Genel Başkanı Rabia Aldemir de bir sunum gerçekleştirdi.

Programın ikinci ve son gününde (11 Kasım) atölye çalışmalarından sonra sunumunu yapan başkan Aldemir özetle şu konulara değindi:

-“Selam sizlere, Rabbiniz kendine sevgi ve merhameti farz kıldı. Sizden kim bir kötülük yapar da sonra tevbe edip iyiliğe, güzelliğe, doğruluğa yönelirse unutmasın ki Allah bağışlayandır. Sevgi ve merhametle dopdoludur.”

-Merhameti ve rahmeti kendine farz kılan Rabbimizin “Rahim” sıfatıyla biz kadınlara lütfettiği şefkat ve merhameti; sadece kendi çocuklarımıza, ailemize, yakınlarımıza değil, tüm ümmetin çocuklarına yetecek kadar engin ve derindir.

Sadece kendi şehrimize, vatanımıza değil, tüm coğrafyaya yetecek kadar güçlüdür.

Sadece kendi vakfımıza, derneğimize değil, doğru ve iyi işler yapan tüm kurumlara ulaşacak kadar kuşatıcıdır.

-Sadece Müslümanları değil, insanlık adına çalışan herkesi içine alacak kadar vicdan ve merhamete sahip olduğumuzu, sadece insanlara değil, hayvanlara, bitkilere, doğaya, tüm masum ve ilgiye muhtaç olanlara yetecek kadar sevgi ve merhametle donatıldığımızı düşünüyorum.

-İslami hareket mensubu; bir davaya adanan, inanan insanların, inançlarını ve değerlerini hayatının merkezine aldığı bir yaşam tarzını oluşturmak zorundadır.

-Bir yaşam tarzı haline getirdiğimiz inanç ve değerlerimizi, sistemli ve örgütlü bir şekilde topluma yaymak için, vakıf ve derneklerimizi kurduk.

-Kültür ve medeniyeti topluma yaymak, uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Bu zorlu süreci peygamber sünneti gereği önce ailemizden başlayarak, çocuklarımızla, eşlerimizle, akrabalarımızla paylaşarak kolaylaştırabiliriz. Onlardan başlayarak yayabiliriz.

-Vakıf ve dernek çalışmaları bu değerlere inanmış gönüllülerle yürütülür.

AKADDER Genel Başkanı Rabia Aldemir’in konuşmasından sonra il temsilcilerin katılımıyla değerlendirme ve genişletilmiş teşkilat toplantısı yapıldı.

Hizmetiçi programı, değerlendirme ve teşkilat toplantısından sonra sona erdi.