Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Kadın ve Aile Derneği “Değerler ve Desenler” Sempozyumu Başladı: Selamlama Konuşmaları

“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Başladı: Selamlama Konuşmaları

0
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Başladı: Selamlama Konuşmaları

Anadolu Kadın ve Aile Derneği’nin (AKADDER) düzenlediği “Değerler ve Desenler” sempozyumu 21 Nisan Cumartesi günü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda başladı.

AKADDER (Anadolu Kadın ve Aile Derneği) tarafından düzenlenen “Değerler ve Desenler” üst başlıklı sempozyum 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda başladı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı sempozyum Hanne Berra Keleş’in okuduğu İnşirah Suresiyle başladı. Keleş’in kısa Kur’an tilavetinden sonra AKADDER’in tanıtım sinevizyonu izlendi. Daha sonra selamlama konuşmalarına geçildi.

Programda AKADDER Yönetim Kurulu üyesi ve Van temsilcisi Feyza Yaşar, Gökkuşağı Derneği Başkanı Burhan Adalı, rahmetli Timurtaş Hoca’nın eşi eğitimci yazar Mevlüde Uçar ve Anadolu Platformu İstişare Kurulu başkanı Zekeriya Şengöz birer selamlama konuşması yaptı.

AKADDER Yönetim Kurulu üyesi ve Van temsilcisi Feyza Yaşar selamlama konuşmasında şunları dile getirdi: “İnsan değerini kaybedince değerlerini de kaybetti. Değerlerini kaybeden insanın ise dünya meşgalesinde tutunmaya mecali kalmadı. Biz inanıyoruz ki ortak desenlerimizin oluşturduğu renkler bizi değerli kılıyor.”

Gökkuşağı Derneği başkanı Adalı selamlama ise konuşmasında “Bizi biz yapan değerlerdir. Değerleri tüketen değil, çoğaltan bir yerde olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi

Mevlüde Uçar da “Erciş’te gizli saklı küçük evlerimizde, bodrum katlarında itilip kakılarak yapılan dönemlerde başlayan gayret ve uğraşlarımızın, bugün geldiği noktaya baktığımda Rabbime sonsuz şükrediyorum. Elime bir kalem ve bir defter verilseydi, bugünleri hayal dahi edip yazamazdım. Yürüttüğümüz çalışmalarda hepimize gayret temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz gelerek kısa bir selamlama konuşması yaptı. Programa emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Şengöz, “Değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Aile ve kadın çalışmalarında yer alan AKADDER üyelerinin bu değerleri elde etmek, bu değerleri yüceltmek ve bu değerlere sahip çıkmak için uzun yol aldıklarını, yoğun bir şekilde gayret sarf ettiklerini ve ciddi bir şekilde emek verdiklerini görmekteyiz. Bu değerlerimize sahip çıkmanın, bu değerlerimizi yüceltmenin, çekirdek aile yapımızı korumanın ve muhafaza etmenin bizim önceliğimiz olduğunu hepiniz bilmektesiniz. Allah çalışmalarınızı bereketlendirsin” dedi.

Selamlama konuşmalarının tamamını aşağıda izleyebilirsiniz:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.