Ana Sayfa Komisyon Haberleri Öğretmen Komisyonu Değerler ve Desenler Kitabı Tahlil Edildi

Değerler ve Desenler Kitabı Tahlil Edildi

0
Değerler ve Desenler Kitabı Tahlil Edildi

Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu ve AKADDER Adana, “Değerler ve Desenler” kitabının tahlilini yaptı.

Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu ve Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana yönetimi, geçtiğimiz aylarda Van’da gerçekleşen “Değerler ve Desenler” sempozyumunun tebliğlerinden oluşan kitabın tahlil panelini yoğun bir iştirakle gerçekleştirdi.

24 Aralık Pazartesi günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda yapılan programa, Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile komisyon yönetimleri, dernek gönüllüleri ve çok sayıda eğitimci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan panel, AKADDER’in tanıtım sinevizyonunun izlenmesi ile devam etti. Moderatörlüğünü AKADDER Adana yöneticilerinsen Fetiye Yıldız’ın yaptığı panelde Ülfet Derneği YK üyesi Dr. Ramazan Yıldız, AKADDER Adana sorumlusu Ayşegül Kılıçparlar ile AKADDER Adana yöneticisi Sevil Aldemir birer sunum yaptı.

“Barış döneminin şarkılarını biz söylemeliyiz” sloganının öne çıktığı sunumlarda, AKADDER’in her yıl periyodik olarak düzenlediği ulusal kadın sempozyumlarının misyonuna değinilerek, son olarak Van’da yapılan organizasyonun özelde neyi amaçladığı konusu üzerine tebliğlerde bulunuldu.

Kadın çalışmalarının çok önemli olduğu, gerek tüm dünya coğrafyalarında gerekse de kadınların STK’larda belirleyici bir unsur oldukları, erdemli neslin inşasında söz sahibi oldukları gibi konuların altının çizildiği panelde Anadolu Platformu’nun meseleye dair çizdiği ufuktan da söz edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.