Ana Sayfa Kuruluşlar Değerlendirme Sınavı Yapıldı

Değerlendirme Sınavı Yapıldı

0
Değerlendirme Sınavı Yapıldı

Malatya Meşale Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği İlkokul-Ortaokul 1.Yarıyıl Değerlendirme Sınavı yapıldı.

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yarıyıl değerlendirme sınavı yaptı. 19 0cakt 2013 tarihinde gerçekleştirilen sınavda ilkokul 3. Sınıftan 8. Sınıfa kadar her sınıf seviyesinde, derslerde anlatılan konularla ilgili değerlendirme sınavı yapıldı. Sınav konuları öğrencilerin öğrendikleri konularla alakalı olarak, ahlak, ibadet, peygamberimiz ve peygamberler tarihi, itikat gibi konulardan oluştu.

Öğrencilerin sınava ilgi ve yoğunluğu gözden kaçmadı. Sınav, dernek binasında gerçekleştirildi. Sınava katılan her öğrenciye peygamberimizin hayatı isimli kitap, bloknot defteri ve kalem hediye edildi. Bu sınavlar her yarıyıl sonunda gerçekleştirilmektedir.

Ödüller Sahiplerini Buldu

19 Ocak 2013 tarihinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yapılan yarıyıl değerlendirme sınavının ödülleri 26 Ocak 2013 tarihinde dernek binasında yapılan mini bir törenle gerçekleştirildi.

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ortaöğretim komisyonundaki sorumlu öğretmenleri, çocuklarımızı ahlaken, dini sorumluluklarını bilerek, eğlenceli ve ödüllü bir eğitimi hedef aldıklarını belirterek, bu sınavlarda devamsızlık yapmamaya özen gösteren derse katılan öğrencilerin daha çok kazanım elde ettiğini, olumlu yansımaları ailelerinin de ifade ettiğini belirtti. Bu çalışmaların öğrencilerin sosyal, psikolojik, akademik gelişimlerini olumlu etkilediğini özgüven kazandırdığını belirtti.