Davut Özgül Son Yolculuğuna Uğurlandı

0
197

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi İlahiyatçı Davut Özgül son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul Çengelköy’de bulunan Hamdullah Paşa Camii İmam-hatibi İlahiyatçı Davut Özgül Bir süredir yakalandığı Akciğer Kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. Geçtiğimiz Cumartesi günü tedavi gördüğü Süreyya Paşa Hastanesi’nde sabaha karşı vefat etti.

Davut Özgül hoca için ilk tören Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camiinde düzenlendi. Öğle Namazını müteakip kılınan cenaze namazına çok sayıda seveni katıldı. Cenaze Namazını kıldıran İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran Müftülüğümüz ve Çengelköy Cemaati çok sevdiği bir hocasını ve kardeşini kaybetti. “Özgül Hoca kendisini yetiştirmiş ve kabul ettirmiş, cemaatiyle de yakından ilgilenmiş, hayatını mihraplarda geçirmiş Üsküdar Müftülüğü’nün değerli bir hocasıydı” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın ve çok sayıda seveninin katıldığı namaz sonrası Merhumun Eşi Saliha Özgül ve Oğlu Selami Cami avlusunda Taziyeleri kabul etti. Merhumun naşı daha sonra uzun yıllar görev yaptığı Mersin’de toprağa verilmek üzere yola çıkarıldı.

Merhum Davut Özgül Hoca için ikinci tören uzun yıllar görev yaptığı ve evlendiği Eşi Saliha hanımın köyü olan Mersinin Kızılbağ köyü Karamehmet gediğinde düzenlendi. Pazar günü Öğle Namazı sonrası kendisi gibi İmam olan bacanağı Osman Hoca’nın kıldırdığı cenaze namazına katılım izdiham niteliğindeydi. Anadolu Platformu YİK Üyeleri Süleyman Dağ, Davut Güler, Rabia Aldemir, Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar Genel Sekreter Mehmet Alpcan, Anesiad Başkanı Ali Kılavuz, Denetleme Kurulu üyesi Ahmet Taş, 2. Bölge Sekreteri Mahmut Eraslan, Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Bölge Kuruluşların yönetici ve üyeleri ve çok sayıda gönül dostları katıldı. Başta İstanbul olmak üzere Mersin, Sakarya, Alanya, Adana, Tarsus, Osmaniye, Kayseri, Gaziantep, İskenderun, Elazığ, Kahramanmaraş, Şanlıurfa’dan yaklaşık 500 kişinin katıldığı cenaze namazı sonrası yemek ikramı yapıldı. Daha sonra merhum için Kur’an’ı Kerim okundu ve dualar yapıldı. Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Davut Hocanın kendisini iyi yetiştirmiş bir gönül insanı olduğunu belirterek “Kendisini rahmetle anıyoruz O’nun gibi Ömrünü dolu dolu geçiren Namazı ikame eden nesiller yetiştirmeliyiz” dedi. Cenaze merasimine katılanlar Merhum Davut Hoca’nın babası, kardeşleri, eşi ve oğluna taziyelerini ilettiler. Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan ise Merhum Davut Özgül’ün rahmet ve şükranla anılacak biri olduğunu belirterek “gerçek bir dost’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Abdullah POLAT/MERSİN 

Davut Özgül kısa bir belgesel